Sponsorlu Bağlantılar
   

Gezegenle İlgili Kompozisyon

Uzay ve Gökyüzü icinde Gezegenle İlgili Kompozisyon konusu , Gezegen Komposizyon Yazısı - Gezegen Komposizyonu - Komposizyon Yazıları Güzeller güzeli Venüs Uzun süredir Venüs’le ilgili bilgileri tek bir yazıda toplamak istiyordum. Güneş sistemimizin en güzel gezegeni bu özel ilgiyi ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-12-2010   #1 (permalink)
Standart Gezegenle İlgili Kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar


Gezegen Komposizyon Yazısı - Gezegen Komposizyonu - Komposizyon YazılarıGüzeller güzeli Venüs
Uzun süredir Venüs’le ilgili bilgileri tek bir yazıda toplamak istiyordum. Güneş sistemimizin en güzel gezegeni bu özel ilgiyi hak ediyor bence.

Güneş sistemimizde Venüs görünüş olarak, Güneş ve Ay’ı saymazsak, en parlak gezegendir. Sabah ve akşamları gökyüzüne baktığınızda gördüğünüz parlak gökcismi Venüs’tür. Güneş’in etrafında dönerken izlediği yörünge diğer gezegenlerdeki gibi elips değil, nerdeyse tam bir dairedir. Kendi şekli de mükemmel bir küreye benzer. Venüs’ün çevresinde bulunan katman büyüleyici güzelliktedir. Yani Venüs biçim olarak mükemmeli arar. İdeal görünümüyle maddi hayatın yaratabileceği zorlukları törpülemeye çalışır sanki.

Sağlık açısından Venüs üremeyi temsil eder. Üreme artış anl***** da gelir. Bu yüzden Venüs bulunduğu evin niteliklerini artırır. Örneğin parayla ilgili evlerde yer alan Venüs paraya artırıcı etki verebilir. Üreme organları dışında gözleri de Güneş’le beraber Venüs temsil eder. Venüs’ün olumsuz bir evde yer alması gözlerle ilgili bir bozukluğa yol açabilir.

Venüs sanatın da temsilcisidir. Hayatımızda her türlü estetikle ilgili konu Venüs’le ilgilidir. Sanatçıların yıldız haritalarını incelediğimizde Venüs’ün genelde çok kuvvetli olduğunu görüyoruz. Hayatın estetik konuları , yeme içme, giyim kuşam ve moda ile ilgili konular Venüs’ün etki alanı içindedir.

Endüstrinin gelişmesiyle Venüs’ün yakından bağlantısı vardır. Tekstil ve kimya endüstrilerini Venüs yönetir. Venüs’ün rengi beyaz olduğu için ipek ya da gümüş gibi beyaz renkli maddelerin Venüs’le ilişkisini düşünmek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra değerli taşlarla ilgili işlerin, çay ve kahve ile ilgili konuların Venüs’ün etki alanında olduğunu görüyoruz. Sanırım sıvı ile ilgili konular Venüs su grubuna ait olduğu için ön plana çıkıyor.

Yıldız haritasında Venüs’ü olumlu bir evde güçlü bir şekilde yer alan kişilerin genellikle uyumlu, dost canlısı, kibar, zevkli, düzenli ve çekici olduklarını görüyoruz. Özellikle bayanlarda ikinci evin Venüs’le direk ilişkisi olduğu durumlarda yüz güzelliği belirgin olabiliyor.

Tabi her gezegen de olduğu gibi yıldız haritasindaki zayıf, yanık ya da düşüş durumunda olan Venüs kişiye olumsuz özellikler verebilir. Venüs’ü zayıf olan kişilerin aşırı eğlence düşkünü, zevksiz, aşırı tutkulu, rüküş ya da yüzeyselliklere takılı kalmış olmalarına rastlanabiliyor.

Venüs hayatımızda aşkı da temsil eder. Evlilik evi olan yedinci evde yer almış Venüs kişinin aşk evliliği yapacağını gösterir. Aynı zamanda kişinin karşı cinsle olan ilişkilerinin mutluluk getireceğini de Venüs’ün yedinci evle olan güçlü ilişkisinden anlayabiliriz. Bir erkeğin hayatında bayanlara nasıl baktığı, evlilikten ne anladığı yıldız haritasında Venüs’ün konumundan anlaşılabilir. Beşinci evimiz ise romatizm evidir. Bu evde yer alacak Venüs kişinin bir çok romantik ilişki yaşayabileceğini gösterir.

Venüs’ün parlak ışığının her zaman üzerinizde olması dileğiyle.


Alıntı..

 

SeLeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 28-03-2013   #2 (permalink)
Kayıtsız Üye
Cool Cevap: Gezegenle İlgili Kompozisyon


of biraz kısa. lüüüüüüüüüüüüüüütttttttttttttt tffffffffffffffffffeeeeeeeeeee eeeeennnnnnnnnnnnnn
  Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Şehitlik İle İlgili Kompozisyon - Şehitlikle İlgili Kompozisyon Örneği SeLeN Makaleler-Denemeler 14 18-09-2014 19:20
Okumak İle İlgili Kompozisyon, Okumakla İlgili Kompozisyon Nasıl Yazılır Eylül Makaleler-Denemeler 1 14-03-2014 16:01
23 Nisanla İlgili Kompozisyon - 23 Nisan İle İlgili Kompozisyon örneği Mavi_Sema Makaleler-Denemeler 0 20-02-2011 01:15
Spor ile İlgili Kompozisyon örneği - Sporla İlgili Kompozisyon Mavi_Sema Makaleler-Denemeler 0 20-02-2011 00:48
Yurt Sevgisiyle İlgili Kompozisyon - Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örneği SeLeN Makaleler-Denemeler 0 16-02-2011 22:18


Saat: 03:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015