FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğitim Portalı ·´¯).·´¯) > Eğitim Bilgileri > ÜniversitelerSponsorlu Bağlantılar
   

Bilecik Üniversitesi Gölpazarı Meslek Yüksekokulu Bilgileri

Üniversiteler icinde Bilecik Üniversitesi Gölpazarı Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu , Bilecik Üniversitesi myo - Gölpazarı Meslek Yüksekokulu tarihçe - meslek yüksek okulları - Gölpazarı myo - myo Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Pazarlama programı ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 19-04-2011   #1 (permalink)
Standart Bilecik Üniversitesi Gölpazarı Meslek Yüksekokulu Bilgileri

Sponsorlu Bağlantılar


Bilecik Üniversitesi myo - Gölpazarı Meslek Yüksekokulu tarihçe - meslek yüksek okulları - Gölpazarı myo - myo
Yüksekokulumuz 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Pazarlama programı olmak üzere iki program olarak Eğitim-Öğretime başlamıştır.2001-2002 Eğitim Öğretim yılında aynı programların ikinci öğretimleri 2004-2005 Eğitim Öğretim yılında ise Büro Yönetimi ve Sekreterlik programının normal öğretimi açılmıştır.

Yüksekokulumuzun Fiziki Durumu Yüksekokulumuzun hizmet binası mülkiyeti Milli Eğitim Bakanlığına ait ilçe merkezinde bulunan 4 katlı binadır.

GÖLPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARI

Muhasebe Programı

1994�1995 Eğitim Öğretim yılında 26 öğrenci ile eğitime başlamış, 2000�2001 Eğitim Öğretim yılından itibaren de İkinci Öğretimi açılmış halen Normal ve İkinci Öğretimi ile eğitime devam edilmektedir.

Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programı öğrencilerin yetiştirilmesindeki temel hedefimiz; İnsanların geleceğini tayin etmede en önemli unsur kendi alanıyla ilgili bilgilere sahip olmak ve bunları istediği zamanda doğru kullanmaktır. İşletmelere bu açıdan bakıldığında, gerek yasal zorunluluklar gerekse işletmenin geleceği ve başarılı olması, ancak faaliyetlere ait veriler kullanımına yani kaydedilmesini ve gelecek için yararlı bilgiler en kısa sürede sunulmasına bağlıdır. Başka bir değişle muhasebe kayıt sistemine dayanmaktadır. İşletmeler ekonominin temelini oluşturduğundan her zaman var olacaklardır. Bunun temelini ise muhasebe oluşturmaktadır.

Yüksekokulumuzda Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programında öğrenim gören öğrencilere genel düzeyde işletmelerin Muhasebe işlemleri Bilgisayar yoluyla öğretilmekte, teknik kabiliyeti ve çözüm üretme yeteneğine sahip olarak mezun olmalarını sağlamaktır. Mezun öğrencilerin çalışma alanları oldukça geniştir. Bunlardan bazıları aşağıya çıkartılmıştır.

* Finansal Kurumlar (Bankalar, aracı kurumlar)
* Serbes Muhasebe Elemanı
* Şirketlerde Muhasebe elemanı, Muhasebe Müdürü, Kontrol Elemanı

Pazarlama Programı

1994�1995 Eğitim Öğretim yılında 19 öğrenci ile eğitime başlanmış 1996�1997 ve 1997�1998 Eğitim-Öğretim yılında bu programa öğrenci alınmamış daha sonra 1999�2000 eğitim öğretim yılında yeniden öğrenci alımına başlayan programda 2000�2001 eğitim öğretim yılından itibaren ikinci programı da açılmış halen Normal ve İkinci Öğretimde eğitime devam edilmektedir.

Pazarlama programında öğrencilerinin yetiştirilmesinde hedefimiz; Türkiye Pazarının ihtiyaç duyduğu �Kaliteli Pazarlama Ara Elemanı� yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ticari işletmelerin özellikle Pazarlama-Satış bölümlerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak bir biçimde eğitim alan öğrenciler, Pazarın gerek duyduğu ölçüde kalite, teknik kabiliyet ve çözüm üretme yeteneğine sahip olarak mezun olmaktadırlar Mezun öğrenciler için iş olanakları oldukça geniş olup birkaç tanesi şu şekilde sıralanabilir.

* İlaç Mümessilliği
* Pazarlama-Satış Elemanları
* Satış Temsilcileri
* Anket Elemanları
* Pazarlama-Araştırma Elemanları

Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Programı

2004-2005 Eğitim Öğretim Yılında normal öğretim ile Eğitim Öğretime başlamıştır. Bölümümüze bağlı bu program iki yıllık önlisans düzeyinde eğitim verir. Kamu ve özel sektöre büro yöneticisi ve yöneticiye yardımcı eleman yetiştirmek amacıyla kurulmuş programdır. Bu amaç için gerekli olan büro makinelerinin kullanımı, bilgisayar kullanımı, mesleki yabancı dil eğitimi yoğun olarak verilmektedir. Okulda alınan eğitimin pekiştirilmesi ve daha da geliştirilmesi için her sınıfın sonunda 30 işgücü mesleki staj yapılmaktadır. Büro Yönetimi ve Sekreterlik programında okuyan öğrenciler aşağıdaki bilgi ve becerileri kazanarak mezun olurlar.

� Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanının temel ilkelerini kavrar

� Ara eleman olarak sorumluluğunu öğrenirler.

� Mesleki ile ilgili mevzuatı takip etmenin önemini kavrar

� Ticari hayatta kullanılan belgeleri öğrenir.

� Is hayatında meslek ahlakinin önemini kavrar

� Büro Yönetimi ve Sekreterlik alanıyla ilgili araç gereçlerin etkin kullanımıyla birlikte gerekli kişisel becerileri kazanırlar.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

ADRES : Gölpazarı MYO 11700 BİLECİK /GÖLPZARI

TEL : 0228 411 4367

BELGEGEÇER : 0228 4114366

T.C BİLECİK ÜNİVERSİTESİ GÖLPAZARI MESLEK YÜKSEKOKULU - Anasayfa

 

SeLeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Galatasaray Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgileri SeLeN Üniversiteler 0 22-04-2011 14:33
Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgileri SeLeN Üniversiteler 0 19-04-2011 22:30
Bilecik Üniversitesi Bozüyük Meslek Yüksekokulu Bilgileri SeLeN Üniversiteler 0 16-02-2011 12:42
Bilecik Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksekokulu Bilgileri SeLeN Üniversiteler 0 16-02-2011 12:42
Bilecik Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu Bilgileri SeLeN Üniversiteler 0 16-02-2011 12:41


Saat: 21:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015