Sponsorlu Bağlantılar
   

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Amacı Nedir

Seviyeli-Ciddi Konular icinde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Amacı Nedir konusu , Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Amacı Nedir, TEGV Amacı Nedir, TEGV, Türkiye’nin geleceğinde aydınlık yüzler, donanımlı insanlar görmenin ön koşulunun, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmekten geçtiği inancıyla yola çıkmıştır. Eğitim Gönüllüleri’nin ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 04-04-2012   #1 (permalink)
Standart Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Amacı Nedir

Sponsorlu Bağlantılar


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Amacı Nedir,
TEGV Amacı Nedir,
TEGV, Türkiye’nin geleceğinde aydınlık yüzler, donanımlı insanlar görmenin ön koşulunun, çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmekten geçtiği inancıyla yola çıkmıştır.

Eğitim Gönüllüleri’nin varoluş nedeni 7-16 yaş grubu çocuklarımıza devlet tarafından verilen temel eğitime katkıda bulunmak ve onlara yaşam becerileri kazandırmaktır.

Eğitim Gönüllüleri, 7-16 yaş arası çocuklarımızın Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, eleştiren, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programları ile etkinlikler oluşturmakta ve uygulamaktadır.

Eğitim Gönüllüleri, oluşturduğu özgün eğitim programlarını ülke sathında kurduğu Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri ve Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimlerinde, eğitici eğitimi verdiği gönüllüleri aracılığı ile hayata geçirir.
Ben bir TEGV eğitim gönüllüsü olarak,haftada iki saatimi ayırarak hem geleceğimize hem de kendime katkıda bulunuyorum.İnsanın kendini işe yaramış hissetmesi nasıl bir duygu sizlere anlatamam,Bana göre çocuğa bakmak geleceğe bakmaktır arkadaşlar.Bildiğimiz üzere Meb’in bir çok eksik yanı var.Çocuklarımızı okula başladığı ilk günden itibaren,matemetiğin,fen bilgisinin ya da türkçenin hayattaki başarının tek yolu olarak göstermektedir.Oysa ki,çocukların yaratıcılığı veya yeteneği olduğu bir dal hakkında tek bir bilgi verememektedir.TEGV burada devreye girmekte arkadaşlarım.Çocuklarımıza çeşitli etkinlikler vererek onun daha verimli bir genç olmasının peşinde.
TEGV’e gelen çocukların çoğu maddi zorluklar içinde okumaya çalışanlar oluşuyor.Fakat hepsi böyle olmayabiliyor.Maddi imkanı elverişli çocuklarda TEGV’in imkanlarından yararlanabilmektedirler.

 

Eylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Faaliyetleri Nelerdir Eylül Seviyeli-Ciddi Konular 4 08-05-2014 21:19
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Görevleri Nelerdir Eylül Seviyeli-Ciddi Konular 1 24-04-2014 20:17
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfının Çalışmaları Nelerdir Eylül Seviyeli-Ciddi Konular 1 01-04-2013 18:35
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (Tegv) Nedir Eylül Seviyeli-Ciddi Konular 0 06-04-2012 11:39
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ne Demektir Eylül FrmArtuklu TatLı SöZLük 0 05-04-2012 15:33


Saat: 15:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015