FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·. Astroloji ·´¯).·´¯) > Rüya TabirleriSponsorlu Bağlantılar
   

Rüyada görülen telefon neyi ifade eder?

Rüya Tabirleri icinde Rüyada görülen telefon neyi ifade eder? konusu , Kişiden kişiye değişen ve sabit anlamları... Rüyaları çözümlemek için sembollere dikkat etmek gerekir. Ailesinin kontrol altında tutmak için cep telefonu aldığı bir genç kız, rüyasında telefon görürse bu gerçek hayataki ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 01-02-2009   #1 (permalink)
Standart Rüyada görülen telefon neyi ifade eder?

Sponsorlu Bağlantılar

Kişiden kişiye değişen ve sabit anlamları...

Rüyaları çözümlemek için sembollere dikkat etmek gerekir. Ailesinin kontrol altında tutmak için cep telefonu aldığı bir genç kız, rüyasında telefon görürse bu gerçek hayataki anne baba kontrolünün rüyaya yansımasıdır...

Rüyada gördüğüm telefonu, telefon gibi görmemem gerektiğini, söylüyorsunuz. Rüyada telefon, uyanık hayatta neyi gösterir, neye karşılık gelir ?

Rüyadaki sembol ister telefon isterse başka bir şey olsun, bunların anlamını bulmak için rüya tabirleri kitaplarına bakmak veya kendi kafamızdan anlamlar üretmek yanlış olur. Rüyadaki bu sembollerin anlamını çözmek ve bunların hayatta neye karşılık geldiğini anlamak için, rüyayı gören ile birlikte araştırmak gerekir.

Bunu nasıl yapacağız?

Rüyayı görene sorular sorarak. Örneğin telefon sembolünün o kişideki anlamını bulmak için şöyle sorular sorabiliriz:

“Telefon nedir? Nasıl bir şeydir? İnsanlar telefonu ne için kullanır? Senin hayatındaki yeri-önemi nedir?” Bu sorulara verdiği cevapları dikkatle dinlemeliyiz. Verdiği cevaplar, “telefon” sembolünün ondaki anlamını verecektir bize. Sonra, onun bu sorulara cevap verirken kullandığı sözcükleri ona tekrarlayarak, şu soruyu yöneltmeliyiz: “Hayatında bu sözcüklere uyan, bunları çağrıştıran ne var?” İşte bu soruya vereceği cevap da, “telefon” sembolünün onun hayatında neye karşılık geldiğini ortaya koyacaktır.

Özel anlamları kaçırmayın

Sembollerin ortak anlamları yok mudur? Ortak anlamlar bazen vardır. Ama özel anlamları kaçırmamak gerekir. Örneğin “telefon” nedir? sorusuna çoğu kişi, “haberleşme” diyecektir. İşte bu nedenle, rüyadaki “telefon” sembolünün, uyanık hayatta “iletişim” anlamına geldiğini düşünebiliriz.

Ama yine de herkes için tek tek araştırmakta fayda var. Örneğin, cep telefonlu rüya gören genç kıza, “Cep telefonunun hayatındaki yeri nedir?” sorusunu yönelttiğimizde “Anne babam beni kontrol için bana cep telefonu aldılar. İkide bire arayıp ‘Ne yapıyorsun?’ diye sorarlar,” cevabını aldığımızda, ne düşünmeliyiz? Hala, rüyada telefon = uyanık hayatta iletişim formülüne mi sarılacağız? Hayır. Bu genç kızda, rüyadaki telefonun uyanık hayattaki karşılığı anne-baba kontrolüdür.

Neyi, nasıl yorumlamalıyız?

Peki, yine de insanlara genel bir kılavuz vermek amacıyla, telefonlu rüyalardaki sembollerin ortak anlamları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Rüyada TELEFON = uyanık hayatta İLETİŞİM. Bu formül çoğu kez geçerlidir. Rüyada telefon açtığınız kişi bir semboldür. Örneğin, yukarıdaki rüyada “Ayşe” bir semboldür. Bu sembolün anlamını çözebilirseniz, uyanık hayatta KİM ile iletişim sorunu yaşadığınızı bulabilirsiniz.

Telefonlu rüyalardaki sembollerin ortak anlamları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Rüyadaki diğer ayrıntılar, yaşamınızdaki iletişim sorununun diğer yönleri ile ilgili bilgi de verir. Örneğin, rüyada telefon açmak istiyor ama doğru tuşlara basamıyorsanız, uyanık hayatta da iletişim için doğru tuşlara basamıyorsunuz demektir. Mesela, karşıdaki kişiye ulaşmada doğru sözcüğü seçmiyor olabilirsiniz. Rüyada, telefon açmak istediğiniz kişinin numarasını bilmiyorsanız, uyanık hayatta da karşınızdaki kişiye nasıl ulaşacağınızı, bilmiyorsunuz demektir. İletişim kurmak için gerekli bilgilere yeterince sahip olmadığınızı düşünmenizde fayda var. Rüyada telefon hattı kesiliyorsa, uyanık hayatta “iletişim hattınızda” bir bozukluk olduğunu düşünebilirsiniz.

 

DilzaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Etiketler
eder

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İstiklal Marşı Türk Milleti için ne ifade eder? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 3 17-05-2013 16:04
"Hayatta en gerçek yol gösterici ilimdir" sözü neyi ifade eder? misafir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 33 05-11-2012 17:26
Olimpiyat oyunları ne ifade eder? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 21-02-2012 22:28
rüyada görülen rakamların anlamları Fatma Rüya Tabirleri 2 07-01-2010 13:46
"ARKADASLIK" size neyi ifade ediyor??? DilzaR Forum Oyunları 1 23-12-2008 18:01


Saat: 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015