FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğitim Portalı ·´¯).·´¯) > Eğitim Bilgileri > RehberlikSponsorlu Bağlantılar
   

Burs Veren Kurumlar Hangileridir

Rehberlik icinde Burs Veren Kurumlar Hangileridir konusu , Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar Ünüversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilen başbakanlık bursu ve geri ödemeli öğrenim kredisi dışında bazı bazı kurum ve dernekler de burs imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda öğrencilere ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 21-08-2013   #1 (permalink)
Standart Burs Veren Kurumlar Hangileridir

Sponsorlu Bağlantılar


Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar

Ünüversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilen başbakanlık bursu ve geri ödemeli öğrenim kredisi dışında bazı bazı kurum ve dernekler de burs imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda öğrencilere aylık 150 ila 1000 TL arasında değişen burs verilebiliyor.
Burs veren kurumlar 2013 2014, Üniversite burs veren vakıflar ve kuruluşlar, karşılıksız burs veren kurumlar ve kuruluşlar hangileri
Üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri KYK’nın internet sitesinden Başabakanlık bursuna başvuru yapabilirler.Bu burs verilirken LYS’de başarı sıralaması ilk yüz içinde olan öğrencilere öncelik tanınıyor. Öğrenim kredisi ise okul bittikten sonra geri alınan borç para olarak düşünülebilir. Ünüversite öğrencileri bu iki bursu aynı ayda alamıyor.Bunun dışında burs veren diğer vakıf ve dernekler ve bunların özel şartları ise şu şekilde:

Türk Eğitim Vakfı (TEV): 2013-2014 akademik yılında 7 bin 600 lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisine burs verecek. TEV, üniversite öğrencilerine aylık 400, yüksek lisansa 700, doktora öğrencilerine 1000, liderlik vasfı taşıyan öğrencilere verilen üstün başarı bursiyerlerine ise aylık 1000 TL burs verecek. Üstün Başarı Bursları ve Yurt Bursları için 20 Ağustos-20 Eylül, yüksek öğrenim bursları için de 20 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında TEV’in ‘www.tev.org.tr’ internet adresinden başvuru yapılabilir.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV): İSOV tarafından her yıl tespit edilen kontenjan, tutar ve sürelerde lisans, yüksek lisans, meslek yüksekokulu öğrencilerine burs veriliyor. Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, maddi imkanları sınırlı ve başarılı öğrencilere verilen burslara başvurular her yıl 1-30 Eylül tarihleri arasında internet sitesi üzerinden online olarak alınıyor. Öğrencilere ekim-haziran ayları arasında 9 ay süreyle destek sağlanıyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD): Devlet üniversitelerinin birinci öğretimine kayıtlı öğrencilere burs desteği veriyor. Öğrencinin kayıtlı olduğu üniveritenin bağlı bulunduğu şehirde de bir ÇYDD şubesi olması gerekiyor. Bağışçılar ve mezun bursiyerlere göre her yıl burs verilen üniversiteli sayısı değişiyor. Dernek burs başvurularını 1-30 Eylül tarihleri arasında kabul ediyor. Başvuru tarih ve koşulları değiştiği için Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği adresinin takip edilmesi gerekiyor.

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV): Vakfın 2013-2014 akademik yılı yükseköğrenim burs başvuruları eylül ayı sonuna kadar alınacak. Burs verilecek öğrencilerin öncelikle başarılı ve ihtiyaç sahibi olması ve İstanbul içindeki üniversitelerde eğitim alması gerekiyor. Öğrencilere 10 ay süreyle 150 TL aylık ödeme yapılıyor. www.cev.org.tr

Vehbi Koç Vakfı (VKV): Başvurular 1-25 Ekim tarihleri arasında alınıyor. Bir yılda burs verilmesi planlanan üniversite ve yüksekokul sayısı 516. Vakfın burs verdiği üniversitelerde okuyan öğrenciler başvuru yapabiliyor. Başarılı, maddi desteğe ihtiyacı olan, disiplin cezası almamış ve başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan öğrencilere destek veriliyor. Her okula verilen kontenjan kadar burs alacak öğrenci sayısı belirleniyor. Geçen yıl, 10 ay süresince öğrencilere aylık 370 TL destek sağlandı. Burs miktarı her yıl, yıllık enflasyon oranına göre arttırılıyor. 3 ayda bir verilen burslar aralık, şubat ve mayıs aylarında ödeniyor. Burs verilen üniversiteler için: ‘www.vkv.org.tr’

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG): 2013 yazında TOG Gençlik Bursları ve Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursları verilecek. TOG Gençlik Bursları’na ara sınıflarda okuyanlardan sadece Toplum Gönüllüsü üyesi gençler başvurabiliyor. Üniversiteye yeni kayıt olanlar için ise böyle bir şart aranmıyor. Ancak, yeni sınıflar için kontenjan sınırı bulunuyor. Kore gazisi torunu olan, Türkiye ve K.K.T.C üniversitelerinde okuyan lisans, önlisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursları’na başvurabiliyor. Ara sınıf başvuruları 1–30 Ağustos, üniversiteye yeni kayıt yapanların başvuruları 15 Ağustos–10 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek. Burs miktarları 175 ile 350 TL arasında değişiyor.

Tekfen Vakfı: 1’inci sınıftan itibaren mezuniyete kadar devam ediyor. Başvurularda üniversitelere yeni yerleşenlere öncelik veriliyor. Sadece lisans programlarını kapsayan burslar, öğrencilerin sınav sonuçları ve başarı ortalamaları esas alınarak tahsis ediliyor. Burs için adayın ailesinin aylık toplam gelirinin en fazla brüt 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor. Maddi kritere uyan adayların değerlendirilmesinde üniversite sınavlarındaki Türkiye sıralaması baz alınıyor. Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler ve Mimarlık Fakülteleri dışında başvuru kabul edilmiyor. Bu bölümler dışında istisnai olarak konservatuvar müzik öğrencilerine de kısıtlı bir kontenjan ayrılıyor. Burslar kasım-mayıs ayı döneminde 7 ay boyunca ödeniyor. Başvuru ve kayıt yenileme 2-15 Eylül tarihlerinde ‘www.tekfenburs.org’ adresinden yapılacak.

 

SeLeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
2012 Burs Veren Kurumlar Hangileridir Mavi_Sema Üniversiteler 0 03-07-2011 23:27
2011 burs veren kurumlar hangileridir Mavi_Sema Üniversiteler 0 01-07-2011 13:38
Adanada Burs Veren Kurumlar Mavi_Sema Rehberlik 0 01-10-2010 00:28
Ankarada Burs Veren Kurumlar Mavi_Sema Rehberlik 0 01-10-2010 00:27
Burs Veren Kurumlar... Mavi_Sema Üniversiteler 0 04-06-2009 18:22


Saat: 22:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015