Sponsorlu Bağlantılar
   

ATV Türkiye Frekansı

Populer Uydular Frekanslar icinde ATV Türkiye Frekansı konusu , UYDU: Eutelsat W3A at 7° East FREKANS: 11678 POL: H FEC: 3/4 SR: 30000 Homepage: ATV Türkiye Aktuel Frekans 2010 - ATV Türkiye Güncel Frekans - ATV Türkiye Frekans - ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 26-07-2010   #1 (permalink)
Standart ATV Türkiye Frekansı

Sponsorlu Bağlantılar


UYDU: Eutelsat W3A at 7° East

FREKANS: 11678

POL: H

FEC: 3/4

SR: 30000

Homepage:


ATV Türkiye Aktuel Frekans 2010 - ATV Türkiye Güncel Frekans - ATV Türkiye Frekans - ATV Türkiye Frekanslar - ATV Türkiye Aktuel Frekansı
English Version: ATV Türkiye satellite tv frequencies - ATV Türkiye satellite transponder frequencies - ATV Türkiye Frequency - ATV Türkiye Frequencies
Lütfen ATV Türkiye frekansında değişiklik olması durumunda konuya cevap yazarak bize bildiriniz...

 

DeMSaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 18-11-2010   #2 (permalink)
Standart Cevap: ATV Türkiye Frekansı


ATV'nin yeni uydu değerlerini uydu alıcılarına şöyle yükleyebilirsiniz;

a. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

b. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İaE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

c. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ATV yeni frekansı olan ' 11628 ' değerini girin.

d. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 6666 ' girin..

e. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' H ' , ' HORIZONTAL ' yada ' YATAY ' olacak şekilde değiştirin.

f. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 5 / 6 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

g. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak ATV yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.
h. Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı kanal listesinin en sonuna kaydedecektir. UYDU ALICILARINDA PARAMETRELERİ DEĞİŞEN BÜTÜN KANALLARIN AYNI ANDA YÜKLENMESİi. Ana menüye girebilmek için ; uzaktan kumandanızda ' MENÜ ' veya ' SETUP ' yazan düğmeye basınız .

j. Uydu alıcısı marka modeline göre ; ' KANAL ARAMA ' , ' MANUEL ARAMA ' , ' KANAL EKLEME ' , ' EL İLE ARAMA ' gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ' OK ' e basınız.

k. Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre ; ' TP FREKANSI ' , ' ALIŞ FREKANSI ' , ' FREKANS ' , ' UYDU FREKANSI ' seçeneklerinden biri belirecektir , YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni frekansı olan ' 12731 ' değerini girin.

l. Yine aynı pencerede ' SEMBOL ORANI ' yada ' SYMBOL RATE ' değeri olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ' 3333 ' girin..

m. Yine aynı pencerede bulunan ve ' POLARIZASYON ' yada ' POL ' şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' V ' , ' VERTICAL ' yada ' DİKEY' olacak şekilde değiştirin.

n. Yine aynı yerde bulunan ' FEC ' değerini değiştirmek için YUKARI - AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ - SOL ok tuşlarıyla ' 3 / 4 ' seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girilebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur.

o. Son olarak ' OK ' tuşuna basarak Türksat Tanıtım Kanalının yeni Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Yüklemeyi tamamlayabilmek için ; önce aynı yerde bulunan ' NETWORK SEARCH ' yada ' ŞEBEKE ARAMA ' seçeneği ' ON ' yada ' AÇIK ' yapıldıktan sonra Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ' ARAMA BAŞLAT ' yada ' TP ARA ' seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir.

p. Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanalı kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.
DeMSaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kanal 7 Türkiye Frekansı DeMSaL Populer Uydular Frekanslar 0 26-07-2010 21:28
Türkiye Jokey Kulubu Frekansı DeMSaL Populer Uydular Frekanslar 0 26-07-2010 21:23
Cartoon Network Türkiye Frekansı DeMSaL Populer Uydular Frekanslar 0 26-07-2010 16:20
NTV Türkiye Frekansı DeMSaL Populer Uydular Frekanslar 0 26-07-2010 16:17
Samanyolu TV Türkiye Frekansı DeMSaL Populer Uydular Frekanslar 0 26-07-2010 16:10


Saat: 19:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015