FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğitim Portalı ·´¯).·´¯) > Öğretmenlerimizin BölümüSponsorlu Bağlantılar
   

Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir?

Öğretmenlerimizin Bölümü icinde Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir? konusu , Sınıf Nöbetçilerinin görevleri,Sınıf Nöbetçi ne yapar,Sınıf Nöbetçi öğrencisinin görevleri nedir 1-Her öğrenci, Sınıf Nöbet Listesine göre listede belirtilen gün ve tarihte nöbet tutar. 2-Nöbetçi Öğrenciler, öğretmen masa/sandalyesinin temizlenmesi, teneffüslerde sınıfın/dersliğin ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 10-04-2011   #1 (permalink)
Standart Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar


Sınıf Nöbetçilerinin görevleri,Sınıf Nöbetçi ne yapar,Sınıf Nöbetçi öğrencisinin görevleri nedir

1-Her öğrenci, Sınıf Nöbet Listesine göre listede belirtilen gün ve tarihte nöbet tutar.

2-Nöbetçi Öğrenciler, öğretmen masa/sandalyesinin temizlenmesi, teneffüslerde sınıfın/dersliğin havalandırılması, tahtanın temizlenmesi,sınıfa yeterli tebeşirlerin sağlanması, çöp sepetinin boşaltılması, yerlere pas pas yapılması ve sınıfın genel temizliğinden sorumludur.

3-Nöbetçi Öğrenciler, Kat Nöbetçisi Öğretmenin gözetiminde sınıftaki/derslikteki öğrencilerin (hasta vb. durumu olanlar hariç) dışarıya çıkarılmasını sağlar.

4-Nöbetçi Öğrenciler, diğer sınıflardan çeşitli sebeplerle gelen öğrencilerin sınıfa/dersliğe girmesine izin vermez. Gelen öğrencinin içerideki bir öğrenci ile ilgili bir talebi varsa ; gerekli talebi ilgili öğrenciye ulaştırır.

5-Nöbetçi Öğrenciler, “hiçbir mazereti olmamasına rağmen” sınıftan/derslikten çıkmayan ve sınıf ortamını bozan öğrencileri, öncelikle ilgili Kat Nöbetçisi Öğretmene, yoksa derse giren ilk öğretmene bildirir.Bu davranışlarında ısrar edenleri ise Sınıf Rehber Öğretmenine en kısa zamanda haber verir.

6-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde sınıfta/derslikte kaybolan HER TÜRLÜ (özel veya sınıfa/dersliğe ait) EŞYA’dan sorumludur. Nöbetçilerin ihmalden dolayı kırılan,kaybolan veya zarar gören eşyalar o günkü nöbetçi olan öğrencilere ÖDETİLİR.

7-Nöbetçi Öğrenciler, (o günkü son derste) bir gün sonra Nöbet Tutacak Olan Öğrencileri, “yarın nöbet tutacağı” konusunda bilgilendirir.

8-Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, nöbetçileri takip ederek görevini yapmayan veya ihmal eden öğrencileri uyarır. Bu durumun tekrarı halinde Sınıf Rehber Öğretmenine gerekli bilgiyi verir.

9-O gün nöbetçi olacak olan öğrencinin, okula çeşitli sebeplerden dolayı gelmemesi/gelememesi durumunda Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, bir sonraki günün nöbetçilerinden gerekli görevlendirmeyi yapar.

10-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde özel ihtiyaçları için derslikten zorunlu olarak ayrılmaları durumunda her hangi bir arkadaşını yerlerine görevlendirebilirler.

Kaynak:Yaşar ÇIRAKLI
7/D SINIF ÖĞRETMENİ

 

Mavi_Sema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 09-12-2014   #2 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir?


ya bakın ben bu görevi üstlendim yapmakta zorundayım 3 günüm var bana yardım edin lütfen
  Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Sınıf Başkanının Görevleri Nelerdir Mavi_Sema Rehberlik 13 1 hafta önce 18:53
Sınıf öğretmeninin amaçları, görevleri ve yaptıkları nelerdir? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 4 02-12-2014 15:48
Şeyhülislam Görevleri Nedir, Şeyhülislamın Görevleri Nelerdir? Eylül Tarihi Bilgiler 0 01-01-2012 15:54
Doktorun Görevleri Nelerdir, Doktor Ne Gibi Göreve Sahip, Doktorların Görevleri Eylül Meslekler Rehberi 0 26-08-2011 02:05
TBMM' nin Görevleri Nelerdir - Meclisin Görevleri Nelerdir Mavi_Sema Seviyeli-Ciddi Konular 0 24-10-2010 22:26


Saat: 13:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015