FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğitim Portalı ·´¯).·´¯) > Öğretmenlerimizin BölümüSponsorlu Bağlantılar
   

İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği

Öğretmenlerimizin Bölümü icinde İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği konusu , ilköğretim haftası öğretmen konuşma metni, ilköğretim haftası öğretmen konuşması örnekleri, ilköğretim haftası örnek öğretmen konuşması Sayın müdürüm, kıymetli misafirler, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler, İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 14-01-2011   #1 (permalink)
Standart İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği

Sponsorlu Bağlantılar


ilköğretim haftası öğretmen konuşma metni,
ilköğretim haftası öğretmen konuşması örnekleri,
ilköğretim haftası örnek öğretmen konuşması


Sayın müdürüm, kıymetli misafirler, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,

İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı; yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır.

Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır.

Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Aksi durumda Türk Milleti diye bir millet tarih olmaktan kurtulamaz.

Bir ülke ulusuyla kalkınmak, ulusuyla mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler.

Eğitim öğretime önem verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı – yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanların yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir birey olacaklardır.

Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim.

Saygılarımla

 

Mavi_Sema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 14-01-2011   #2 (permalink)
Standart Cevap: İlköğretim haftası öğretmen konuşma metni örneği


SAYIN MÜDÜRÜM, KIYMETLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM,
SAYGIDEĞER VELİLER, SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİM!


2011–2012 eğitim ve öğretim yılının hepimize, Türk ulusuna hayırlı olmasını dilerim.
Tam …. yıldır açılışlarına katıldığım mutlu günlerden birinde sizlere seslenme fırsatı bulduğum için gururluyum ve heyecanlıyım. Bizimkent İlköğretim Okulu’nun en kıdemli öğretmeni olmaktan da onur duyduğumu belirtmek isterim. Dilerim; her yıl yaşadığım bu heyecan ve istek, genç meslektaşlarımda da yıllar boyu sürer.


Büyük ulusların, dünya düzenine hâkim olma becerileri; eğitime ve eğitilmiş insana verdikleri önemle gerçekleşir. Önderimiz Atatürk, ülke sorunlarının içinde ilk sırayı eğitime vererek vizyonunu daha 1930’lu yıllarda ortaya koymuştur. Bizlerin görevi, önderimizden devraldığımız bu vizyonu, amacına ulaştırmaktır. Hiç kuşkusuz bu yol çetindir, fedakârlık ister. Yöneticilerimiz, halkımız ve öğretmenler aşılmaz sanılan yolları birlikte aştık. Aynı yürekle el ele verdik… Her şey çocuklarımız içindi… Yani geleceğimiz için…

Bu yeterli değildir. Daha çok yolumuz var. Bizden sonra görevi devralacak öğretmenler ordusu da en az bizim kadar yorulacaktır. Ama yılmayacaklar! Daha iyiye, daha güzele ulaşmak için koşacaklar…


Güçlü bir barışın efendisi eğitimdir. Yurtta barışı, dünyada barışı sağlayabilmek için cahillikle savaşmalıyız ve öncelikle ilköğretime gereken önemi vermeliyiz.


İLKÖĞRETİM HAFTASI HEPİNİZE KUTLU OLSUN! SAYGILARIMLA…
Mavi_Sema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Engelliler haftası konuşma metni - Engelliler haftası ile ilgili konuşma metni örneği Mavi_Sema Özel Gün ve Geceler 0 29-03-2011 16:38
İlköğretim haftası veli konuşma metni örneği Mavi_Sema Makaleler-Denemeler 0 14-01-2011 19:17
İlköğretim haftası öğrenci konuşma metni örneği Mavi_Sema Öğretmenlerimizin Bölümü 0 14-01-2011 13:44
Yeşilay Haftası İle İlgili Konuşma Metni Örneği Mavi_inci Öğretmenlerimizin Bölümü 0 12-01-2011 23:57
Yerli Malı Haftası İle İlgili Konuşma Metni Örneği Mavi_inci Makaleler-Denemeler 0 11-12-2010 17:09


Saat: 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015