FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Eğitim Portalı ·´¯).·´¯) > Eğitim Bilgileri > Meslekler RehberiSponsorlu Bağlantılar
   

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi

Meslekler Rehberi icinde Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi konusu , Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Programın Amacı Büro yönetimi programının amacı kamu sektöründe veya özel sektörde üst düzey yöneticilere sekreter yetiştirmektir. Programda Okutulan ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 28-03-2011   #1 (permalink)
Standart Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar


Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü Hakkında Bilgi
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü


Programın Amacı


Büro yönetimi programının amacı kamu sektöründe veya özel sektörde üst düzey yöneticilere sekreter yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Büro yönetimi programında Türkçe, kelime işlem, bilgisayar kullanımı klavye öğrenimi, ofis makineleri, dosyalama, temel muhasebe, mikroekonomi,ofis yönetimi, iş matematiği, Türkçe iş yazışmaları, örgütsel davranışlar, rapor yazma teknikleri ve çevrimi dersleri verilir.

Gereken Nitelikler
Büro yönetimi programında okumak isteyenlerin okuduğunu anlama ve anlatabilme yeteneğine sahip, düzenli, dikkatli sabırlı ve başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir. Yabancı dil bilmek meslekte başarıyı artırır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Büro yönetimi programını bitirenlere “Büro Yönetimi Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir. Mezunlar sekreter olarak görev yapmaktadırlar. Meslek elemanları yöneticinin istediği yazıları, varsa matematik işlemleri, grafikleri bilgisayar ortamında yazar, yöneticinin her türlü toplantı, randevu, seyahat, davet vb. etkinliklerini düzenler, gelen ve giden yazıları dosyalar, gelen yazıları yöneticiye iletir.

Çalışma Alanları
Büro yönetimi meslek elemanları kamu kuruluşlarında, özel şirketlerde çalışabilirler.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Eğitimi Bölümünün amacı, hızlı değişen ve gelişen iş dünyasının gereksinimlerini karşılayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, en az bir yabancı dil bilen, bilgisayar kullanımında uzman, büro yönetimi ilkelerini ve yöntemlerini profesyonelce kullanabilen, iyi insan ilişkileri kurabilen, yazıları on parmakla ve bakmadan, süratle yazabilen, her türlü büro teknolojisini kullanabilen, modern protokol bilgilerine sahip, yüksek düzeyde büro elemanları, büro yöneticileri ve yönetici asistanları yetiştirmektir.

Bunu sağlamak için eğitim-öğretim en fazla 20 kişilik gruplarla modern bilgisayar ve büro makineleri laboratuvarlarında sürdürülmektedir. Ders saatleri dışında da bölüm yönetimince ve öğretim elemanlarınca “açık kapı politikası” uygulanmakta, öğretim elemanı-öğrenci ilişkileri ders saatleri ile sınırlı kalmamaktadır.

Bölüm öğrencilerine iş hayatını yakından tanımaları için 30 iş günü süreli staj öngörülmektedir. Böylece öğrenciler bir yandan iş dünyasını tanırken, diğer yandan da bilgi ve becerilerini uygulama ve sergileme olanağı bulmaktadır.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Eğitimi Bölümü programı’nda yer alan dersler kapsamında ve ders dışında yoğun olarak bilgisayar kullanımı teşvik edilmektedir. Böylece öğrencinin iş yaşamına, bilgisayar kullanımı konusunda deneyim sahibi olarak başlaması hedeflenmektedir.

Bilgisayar Teknolojisi ve Büro Yönetimi Meslek Yüksekokulu bilgisayar laboratuarlarının tümü İnternet bağlantılı olup, her öğrenciye bir kullanıcı şifresi verilmektedir. Bilgisayar laboratuvarları; hafta içi her akşam 20.30’a kadar, hafta sonları ise 10.00-16.30 saatleri arasında, araştırma yapmaları ve çalışmaları amacıyla öğrencilere açık tutulmaktadır.

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Eğitimi Bölümü mezunları Koç, Sabancı, MNG Holding, CNN Türk, THY, GAMA gibi özel sektör kuruluşlarında; başta Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu olmak üzere önemli kamu kuruluşlarında, kolaylıkla ve ülkemiz standartlarının çok üstünde ücretlerle iş bulabilmekte ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmektedirler. Diğer bir ifadeyle; Büro Yönetimi Bölümü mezunlarının uygun iş bulma ve yeterli kazanç sağlama konusunda herhangi bir sorunları olmamaktadır.

 

Mavi_inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
AÖF Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı Dersleri DeMSaL Açık Öğretim AÖF 1 30-03-2014 05:01
Büro Yönetimi ve Sekreterlik Staj Dosyası Mavi_Sema Diğer Mesleki Bilgiler 3 01-08-2013 05:08
Staj dosyası hazırlama büro yönetimi ve sekreterlik Mavi_Sema Diğer Mesleki Bilgiler 12 16-03-2013 12:46
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik 1.Sınıf 2010 Arasınav Soruları & Cevapları Mavi_Sema Açık Öğretim AÖF 0 16-04-2010 23:40
Büro Yönetimi Ve Sekreterlik Meslek Elemanı - Ne İş Yapar? - Görevleri _Mr.PaNiK_ Meslekler Rehberi 0 02-12-2008 22:20


Saat: 14:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015