Yüzme sporunun kuralları nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    bu bilgiler yetersizz kalmışş

2. Cok yardımcı oldunuz tesekkurler:)

3. offfffffffffffffffffff bu değil

4. süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

5. güzel ama keşke kurallarıda yazsaydı :(

6. cok sağolun kısa ve öz performansımdan 90 aldım teşekkur ederım

7. Aradığımız şey burda

8. Yüzme yarışları serbest (kravl), kelebek, kurbağalama ve sırtüstü olmak üzere dört ayrı kategoride yapılır. Ancak 'kelebek' gibi her insanın kolay kolay yüzemeyeceği bir sitilin niçin yarışmalara alındığı pek bilinmez. Aslında bütün stillerin orijini kurbağalamadın Uluslararası yüzme federasyonu kurulmadan önce başka ilginç kategoriler de vardı. Örneğin 1900 yılında Fransa'da Sen nehrinde yapılan 200 metre engelli yarışında, yüzücüler sudaki direklere çıkıyor, sandalların altlarından geçiyorlardı. Bilinen en eski yüzüş şekli kurbağalamadım Az enerji harcanması nedeni ile bu stil suda hayat kurtarmada ve keyif için yüzmede de kullanılır. İki kolun ileri uzatılıp, suyun ellerle iki yandan geri çekilmesi, bu arada bacakların da senkronize hareket etmesi, kurbağaların yüzüşüne benzediğinden bu adı almıştır. İlk zamanlarda kulaç tamamlandığında, nefes de kol hareketi başlamadan önce alındığı için, bu arada hız da çok azaldığından dura dura yüzülüyormuş gibi görünürdü. Gittikçe gelişen bu stilde şimdilerde nefes kolun geri çekiliş hareketinin tamamlanmasından az önce alınmakta, yüzücüler de duraksamadan yüzmektedirler.

9. Iyi fena değil eh işte

10. benim için lazım olanlar yok yaaaa

11. güzel bilgi ben yüzmehocasıyım

12. iidi valla sınravdan ii alcam glba

13. gzl bilgiler aradığım şey!

14. yüzme dersinin kısaca kurallarını sölermisiniz acil lazım

15. çok kolay bunlar yaaaa

16. Çok sağolun çok lazım olacak

17. benim aradığım da bu değil

18. Bu cevap deil anlatım

19. 7 yıldır yüzüyorum ve bu kurallar çok iyi olmuş

20. spor spordur agaaaam bi dene