Vaviyen Devre Şeması, Vaviyen Anahtar Tesisatı

'Genel Bilgi (Elektrik)' forumunda Eylül tarafından 29 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Vaviyen Devre Şeması - Vaviyen Anahtar Tesisatı

2. vavyen anahtar tesısatı ıle 12 lam yakılabılırmı

3. vavyen metodu ile istediğiniz kadar lamba yakabilirsiniz

4. vaviyen metodu ile sadece 1 lamba yakarsınız ama ara vaviyen (devriyatör) tesisatı ile istenilen sayıda lamba yakılabilir

5. arkadaşlar ben evde vayvienin bir düğmesini yaktım sonra onu geri yaptım geri taktım ama nasıl bağlanacağını unuttum (anahtar eski molveno anahtarlar)acil yardım edin !!!!!!!!

6. herkes şema ile ve yüzeysel fikir işler gibi anlatmış.. bir Allahın kulu anahtarın arkasından anlatmamış konuyu.. Arkadaş; anahtarın üstte bir altta iki olmak üzere üç adet girişi-çıkışı var ve tüm şemalar bunu ya yan olarak yada eşit aralıklı oval olarak gösteriyor bir şema da 2 adet anahtarın arkasından çizilsin ve paylaşılsın lütfen? ayrıca bazı vaviyen şemalarında anahtara hem nötr hem faz bağlanıyor ve buda ayrı bir soru işareti..!!!

7. Anahtara nötr bağlanmaz ilk anahtarın orta bağlantı noktasına faz diğer anahtarın orta bağlantı noktasına lambanın bir ucu bağlanır. Hatta anahtarın kaldırabileceği kadar lamba bağlanabilir.

Bu Sayfayı Paylaş