Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Çankaya Ankara

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Hakkında - Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Tanıtım - Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu Resimleri - Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu İletişim

OKULUMUZ

1953 yılında Ankara Bahçelievler 27. sokakta 8 derslik 450 öğrenci 16 öğretmen 2 idareci ile “Ulubatlı Hasan İlkokulu” adıyla hizmete açılmıştır.
    1961 – 1962 öğretim yılında aynı bölgede bulunan Alpaslan ilkokulunun yapımı tamamlanamadığından okulumuz da üçlü öğretim yapılması ihtiyacı doğmuştur.
    1962 – 1963 öğretim yılında okulumuzun pilot deneme okulu olması nedeniyle öğrenci sayısında büyük patlama olmuş, sınıf mevcutları 65 – 75’e kadar yükselmiştir. Bu nedenle okula 1962 – 1963 döneminde 5 derslikli bir baraka okul daha eklenmiştir. Barakada ihtiyacı karşılayamamıştır.
    1966 – 1967 öğretim yılında baraka yıkılarak 10 derslikli yeni ek bina yapılmış, okulun kapasitesi artırılmış, kaloriferli ısıtmaya geçilmiştir.
    Okulumuz 1995–1996 öğretim yılında 8 yıllık öğretim uygulamasına geçerken “Ulubatlı Hasan İlkokulu” olan ismi de “Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu” olarak değiştirilmiştir.
    Okulumuz adını; 29 mayıs 1453 yılında İstanbul’un fethinde İstanbul surları üzerine ilk Türk Sancağını dikerken şehit düşen yiğit yeniçeri “Ulubatlı Hasan” dan almıştır.

Tel: 0 (312) 213 15 19 Faks: 0 (312) 221 20 80

DAHİLİ TELEFONLARIMIZ
    Şerafettin DURSUN (Okul Müdürü ) : 13
    Zaim ZAİMOĞLU (Md. Bş. Yrd ) : 17
    Gökmen TEKŞEN ( Md. Yrd. ) : 18
    Hüseyin BAĞ ( Md. Yrd. ) : 21
    Seyhan ALTINOK ( Md. Yrd. ) : 22

REHBERLİK SERVİSİ
    Nida ÖZDEMİR : 19
    İ.Elif KOÇ

ADRESİMİZ
    27.Sokak No:11 Bahçelievler / ÇANKAYA ANKARA