Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir

'Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler' forumunda Eylül tarafından 19 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir konusu
    Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir

Trafik işaretleri sadece yuvarlak değildir.Trafik işaretleri yerine göre yuvarlak, üçgen, dikdörtgen, kare vb. şekillerde olabilmektedir.

Trafik işaretleri karayollarında yasak, tehlike, bilgi işaretleri olmak üzere 3 çeşittir

*Dikdörtgen ve Kare Levhalar: Düzenleyici işaret levhalarıdır ve trafiğin düzenlenmesine yardım eder.Yol ve trafik hakkında düzenleyici bilgiler verir.

*Eşkenar Dörtgen Levhalar: Uyarı işaret levhalarıdır.Bu levhalar sürücülere ileride olabilecek tehlikeleri bildirir.

*Yuvarlak Levhalar: Yuvarlak trafik levhaları bilgilendirici levhalardır.Yayaların ve sürücülerin trafik hakkında bilgilendirilmesini

sağlar.(Sola mecburi yön, mecburi yaya yolu, azami hız sınırlaması gibi…)

*Üçgen Levhalar: Sürücüye trafik kuralları ve yollar hakkında bilgi verir.Yol hakkında tehlikleri ve uyarıları yapan levhalardır.(Sola tehlikeli viraj, yol çalışması, bisiklet geçebilir gibi…)

2. Aradığım yokkkkk ben 3.sınıfa gidiyorum yuvarlak cihazların anlamını arıyorum, üçgenin arıyorum ve karenin yok buna bir çare bulum

3. ben 5. sınıfa gidiyorum levhaların şekli ne anlama gelir bilmiyorum

4. acaba bunlar doğru mu

5. doğru değildir kesin bak

6. bence doğrular çünkü sınav olduk doğru çıktı 100 aldım yani hepsi doğru bence güvenin bu siteye :)

7. yuvarlak kare ucgen ne anlama glr onu ogrenmek istiyorum

8. sınavda işime yararsa çok güzel olur

9. ya sınavda çıkacak acaba doğru mu

10. ya bulamadın bulan olursa söylesin

11. bana levhaların şeklini soruyorum:( 4.sınıf :(

12. ben buldum internetten araştırdım

13. ben 4. sınıfa gidiyorum ben de doğru olduğunu bilmiyorum

14. ben bu konuyu çok sevdim

15. bunu çokkkkkkkk sevdim

16. aaaaa ben yarışa katılıyom yardım edin

17. bence yanlış sınav olduk bunlar çıktı ama yanlış çıktı (Öğretmen Söledi)

18. çokkk sağalunnnnnnnnnnnnnn performans ödevimmmmm

19. Off kesin yanlış ben söyledim yani çünkü bizim kitabımızda farklı yazıyo bide ben 4.sınıfa gidiyorum

20. Çok işe yarayan bilgiler bunlar ben 4. sınıfa gidiyorum 1. dönem 1. sınavda çıktı 100 aldım ama unuttuğum için tekrar girdim. Eylül'e çok teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş