Toplumun ilerlemesinde sanat ve bilimin rolü nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Toplumun ilerlemesinde sanat ve bilimin rolü nedir?

2. Aslında benim düşünceme göre, sanat ve bilim ikisi de önemlidir. Ancak bilim olmasaydı sanat yerinde sayardı. Örnek olarak Japonya. Eğer Japonya bilime değil sanata önem verseydi bu kadar gelişemezdi.

3. benim yaptığım araştırmalara göre sanat bilimden daha önemli mesela atom bombasıda bilimle oldu

4. bencede bilim önemlidir çünkü

5. bana göre tolumun ilerlemesiinde bilim daha önemli

6. bence de herşeyin yolu bilime bağlıdır AYRICA ilk yorum cok anlamlı işime de çok yaradı hepinize teşekkür ederim :D

7. Sanat hayal eder , bilim geliştirir. Sanat daha önemlidir. Herkes olaya üretilen şeylerden bakıyor. Biraz hayal edin. Bilim değil sanat hayal ediyor. Sanat olmasaydı..

8. bence kayıtsıs üyenin yazdığı cevap kesinlikle yanlış ben kendimce bilimin sanatı doğurduğunu düsünüyorum ancak sanatta bilimi yoğurmuş, harmanlamıştır türkçe öğretmenimiz sanatın rolünü araştırıp sınıfta anlatın dedi 2 gurup oluşturup diğer arkadaşlarımız oy verece ve 2 gruptan 1 tanesi birinci seçilecek bana şans dileyin yorumumu okuyanlar....!

9. Bence 1yorum çok güzzeldi işime çok yaradı...

10. 1. yorum atan arkadas cok yardımcı oldun ;)

11. bilim sanattan daha önemlidir çünkü bilim olmasaydı sanat ta olmazdı (Münazara ödevi)

Bu Sayfayı Paylaş