Tomurcuklanma ile çoğalan canlı çeşitleri nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda burcu tarafından 22 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Tomurcuklanma ile çoğalan canlı çeşitleri nelerdir? konusu tomurcuklanma ile çoğalan canlı çeşidi

Tomurcuklanma İle Üreme

Hidra
    Hidralarda görünen bu çoğalma sekli tomurcuklanma olarak adlandırılır. Ana canlı vücudunda üremeye yönelik oluşan çıkıntılara tomurcuklanma ile üreme denir. Deniz anası, sünger gibi canlılar da tomurcuklanarak çoğalır.

Örnek: Hidra , Süngerler ,Sölenterler, Deniz Anası , mercan gibi deniz hayvanları ile Mantarlardan Bira mayası

2. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Tomurcuklanma İle Üreme

Hidra
    Hidralarda görünen bu çoğalma sekli tomurcuklanma olarak adlandırılır. Ana canlı vücudunda üremeye yönelik oluşan çıkıntılara tomurcuklanma ile üreme denir. Deniz anası, sünger gibi canlılar da tomurcuklanarak çoğalır.

Örnek: Hidra , Süngerler ,Sölenterler, Deniz Anası , mercan gibi deniz hayvanları ile Mantarlardan Bira mayası

3. bira mayası da tomurcuklanma ile

4. Tomurcuklanma ile çoğalan canlı çeşidi denince ne olarak cevap vermemiz gerekiyor 10 harfli olması lazım

5. arkideşler sölim 10 harfli olarak Biramayası

(EĞER FEN ÇALIŞMA KİTAINDAKİ BULMACAYI YAPIOSANIZ SAYFA 15 / 7. ETKİNLİK İSE CEVAPLARI)

1-Kromozom

2-Çekirdek

3-Mitoz

4-Biramayası

5-İki

BİŞİ DİĞİL ARKİDEŞLER

6. eyvallah ödevimi yaptım

7. çok tşekkürler=) işime çok yaradı saolun arkadaşlar

8. allah razı olsun valla çok işime yaradı saygılar :))

9. bira mayası :D dğru cevap arkadaslar

10. saol arkadaşım ödevime yardımcı oldun

11. çoooooooooooooooooooooook saol:)

12. çok teşekkür ederim talha

13. saolun harbiden ya
    :D

14. çok saolun sayenizde ödevimi yaptm

15. çok sağolun çok işime yaradı herkes benden cevap bekliyodu siz beni bende onları sevindirdim

16. çok teşkür ederim

17. saol arkadaş süpersin...

18. Eyvallah talha kardeş

19. çok saol ödevimi sayende yaptım

20. Teşşekürler aga tek tek arıyodum sen hepsini söledin allah razı olsun :D

Bu Sayfayı Paylaş