Türk kızılayı hakkında gazete haberleri bulur musunuz?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Yrkdım tarafından 9 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    doğal afetlerde insanların yardımına koşan Türk Kızılayı hakkında gazete haberleri
    Türk kızılayı hakkında gazete haberleri bulur musunuz?

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Türk Kızılayından evi yanan ailelere yardım

Türk Kızılayı, iki hafta arayla evleri yanan dayı ve yeğenine yardımda bulundu.

Türkoğlu ilçesine bağlı Beyoğlu beldesinde, 6 Aralık ve 23 Aralık 2013'de evleri yanan Ramazan Orçan ile yeğeni Emine Sarı'ya Türk Kızılayı tarafından gönderilen yardım malzemeleri teslim edildi.

Türk Kızılayı Türkoğlu Şube Başkanı Mehmet Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının ardından zor günler geçiren 2 aileye sahip çıktıklarını belirtti.

Girişimde bulunarak yardım malzemesi temin ettiklerini anımsatan Demir, ailelerin üzüntüsünü hafifletmek istediklerini söyledi.

Dayı ile yeğenine birer çadır verdiklerini vurgulayan Demir, "Yangının ardından bir ailemiz parka ait tuvaletin kullanılmayan bölümünde diğeri ise harabe şeklindeki evde barınıyordu. Gerçekten durumları çok kötüydü. Umarım ailelerimiz tez zamanda evlerine kavuşur ve bu sıkıntıları unutur" dedi.

Orçan ise yangından sonra evde hasar oluştuğu için bir tuvaletin odasına sığındıklarını söyledi.

Sarı da evinin kullanılmaz hale geldiğini ifade ederek, "Çevreden ve belediyeden aldığımız yardımla harabe bir evin odasına yerleştik. Desteklerinden dolayı Türk Kızılayına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: haberler.com

3. sağolun siz olmasaydiniz ödev olmazdi

4. kısa ve öz olmuş sağolun

5. ödev tmm bitti teşekkür ederim

6. gerçekten ama gerçekten nice and awsome

7. çok teşekkürler bide resim olsaymış tam olurmuş ama buda güzel sağolun ödevime yardımcı oldu

8. Resim lazımmmmmmmmmmmmm

9. herkes haqzırcı kendin araştırsana

10. Teşekkür ederim haberin yarısını yazdım :)

11. çok teşekkür ederim.....

12. herşey için teşekürler

13. gerçekten ama gerçekten çok beğendim bundan sonra ödevlerimi hep burada araştıracagım yapan kişiye teşekkürlerimi sunarım. saygılar...
    DENİZ AKSUN

14. çok güzelmiş ödevim tamam

15. çok teşekkürler ama başka haber yok mu? çok boş kaldı sayfamm

16. çok güzel bir gazete haberi hepsini ödevimde kullandım herkeste çok beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş