Sanatçı ve Zanaatkar Arasındaki Fark Nedir

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Eylül tarafından 26 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Sanatçı ve Zanaatkar Arasındaki Fark Nedir konusu Sanatçı ve Zanaatkar Arasındaki Fark

Sanatçı ve zanaatçı kavramları farklı olgulardır. sanatçı yaratı eyleminin sonucunda ortaya çıkan eserden belli maddi kaygılar güdemez çünkü yaptığı o noktada sanat olmaktan çıkar zanaat alanına girer. zanaatçı ise belli bir ücret karşılığında ürün meydana getirir. işin en başından itibaren zanaatçı maddiyatla başlamıştır işine ve burada sanatçıdan ayrılır.

Şimdi maddi bir kaygı gütmeden herhangi bir yaratı eyleminin sonucunda ortaya konan eser sanat eseri onu ortaya koyan da sanatçıdır. tabi bunların belli başlı kuralları ve eğitim süreci vardır. sanatçının sanatçılık derecesini bireyler verebildiği gibi kitlelerde verebilir. fakat özünde sanatçının sanatkarlığına ve sanat eserinin niteliğine bağlanamaz. kişiler kendi zevklerine hitap edilene sempati duyabilir. ama sanatçılar arasında sınıflandırılma olamaz.

2. çok teşekkür ettim sağ olun çok işime yaradı teşkkür

3. emeğe saygı ama kötü bir yazı olmuş az daha düşük alıodum :p

4. sana çok ama çok teşekkür ederim her kimsen :) <3

5. çok sağolun çok işime yaradı

6. benim görsel sanatlar odevimdi çok işime yaradı saolun

7. çok güzel bir çalışma olmuş ama bukadar kısa olduğundan benim ödevime yetmedi

8. Sağol Çok İşime Yaradı

9. Güzel olmuş ama çok kısa. Daha uzun birşey yazabilirdin.

10. anlamadım kıt deyılim ama anlamadım

Bu Sayfayı Paylaş