Polis koleji hangi illerde var?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 4 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Polis koleji hangi illerde vardır

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

polis liseleri hangi illerde vardir - polis liseleri hakkinda bilgiler - Turkiyedeki polis liseleri

Türkiye'nin sadece iki yerinde polis koleji mevcuttur onlarda Ankara ve Bursa'da bulunmaktadır

Ankara Polis Koleji, lise derecesinde eğitim ve öğretim yapmak üzere 15.06.1938 tarihinde Atatürk’ün direktifleri ile kurulmuş, Anıttepe’deki Polis Enstitüsü binasında faaliyete geçmiştir. 1979 yılında yabancı dil gereksinimi duyulup hazırlık sınıfı konularak eğitim süresi dört yıla çıkarılmış olup, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığının orta öğretim kurumlarındaki hazırlık sınıfını kaldırması ile birlikte Polis Koleji Müdürlüğü de hazırlık sınıfını kaldırarak 4 yıllık eğitime geçmiştir. Müfredatı geliştirilerek Fen Lisesi statüsünde ve fen alanında eğitim yapmaya başlamıştır. Bakanlar Kurulunun 19.09.2004 tarih ve 2004/7935 sayılı kararları ile Bursa iline de Polis Koleji açılmış olup, 2005 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.
    1985 yılında Ankara'ya ek olarak İzmir, İstanbul ve Afyon'da da Polis Kolejleri açılarak Polis Koleji sayısı 4'e çıkmıştır. 1988 yılında ise Afyon Polis Koleji kapatılmış ve öğrenciler yeni açılan Adana ve Kayseri kolejlerine aktarılmıştır. Böylece 1988 yılında Polis Kolejleri'nin sayısı 5'e çıkmıştır. 1992 yılında Adana, Kayseri ve İzmir Polis Kolejleri, 1994 yılında ise İstanbul Polis Koleji kapatılmış ve Polis Meslek Yüksekokulu olarak faaliyetine devam etmiştir.İzmir Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 549 öğrenci mezun vermiştir. İstanbul Polis Koleji kurulduğu 1985 yılından kapandığı 1994 yılına kadar 1102 öğrenci mezun vermiştir. Kayseri Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 244 öğrenci mezun vermiştir. Adana Polis Koleji kurulduğu 1988 yılından kapandığı 1992 yılına kadar 267 öğrenci mezun vermiştir.Ankara Polis Koleji kurulduğu 1938 günümüze kadar 7093 öğrenci mezun vermiştir. Kurulduğu günden bu güne polis kolejlerinden toplam 9255 öğrenci mezun olmuştur.
    Şuan Ankara Polis Koleji'nin 674, Bursa Polis Koleji'nin 260 öğrenci mevcudu bulunmaktadır.

3. slm polis kolejine gidiyorum sbs ortalamam 304 ortalama 295 alınıyor aslında 300 başlıyo ama 300 yukarırısından alın

4. şimdi polis koleji kaç puanla alıyor???

5. hanqii illerde polis kolejii war ?? bunun ıcın ne qerekıoo ?? :(

6. Polis Abiler Lütfen polislik Kolejine Girmemiçin Neyapmam Lazim Yardimci Olun Hangi İllerdebide Polis Kolejivar Neolur Bize Yardımcı OLuRmusunuz :( :( :(

7. Hangi yerdeki polis kolejine kizlar girebiliyor

8. Yaa ben gitcemde nerelerde var blmiyom lütfen yardım edin

9. Ben İstanbul , Ankara ve Tuncelide var diye biliyorum .

10. ben istanbul, ankara,tunceli,bursada var diye biliyorum

11. polis kolejine kaç puanla giriliyor

12. ankara ve bursda var

13. Hangi polis kolejlerine kızlar gidebiliyor.ben gitmek istiyorum.lütfen cevabınızı bekliyorum

14. ilimizde 2 tane war bursa ve ankadarda kızlar içinnn sadece. polis koleji baraj puanı 260 puan eğitiim almak için ya burasayı tercih edicez yada ankarayı ( ben ankarayı edicem şahsen :) ) ve polis kolejine girerken 4 sınava giricez
    1.ön sağlık kontrölü ; kilo ve boy . sağlık problemleri astımı olan elenir ve fazla kilolu olanda elenir göz tembelliği olan elnir miyop ve hipermotrop olanlar elenmez.
    2.fiziki yeterlilik sınavında 5 mekik 5 şınav 1.50 cm duvardan atlama koşu denge aleti 2 düz taklayla beraber sınav biter bu arada bu 5 aşamadan birinde elenirseniz olmassınız.
    3.psikolajik ruh hali değerlendirmesi ; kendine öz güvenin gibi tip vs.. sorular
    4.sözlü mülakat ve yazılı sınav ;
    yazılı sınavda çıkabilecek sorular
    atatürkün yurtta sulh cihanda sulh sözü . atatürk ilkelerinin açıklamaları inkılapçılık halkçılı cumhuriyetçililik vb.. gibi . neden bu mesleği seçtiniz gibi tip sorular . yazılı sınavlarda %30 mat. (en kötüsü :) ) %25 fen %15 sosyal bilimler % 10 dil bilgisi %10 ing dir.
    bu aşamalarıı tamamlarsanız. bide en çok sorulan yaş soruları war. doğuduğunuz yıla göre alıyorlar. 99 doğumluysanız 31 aralıktada doğsanız girersiniz.

15. polisliğe kac puanla giriliyor

16. puanlarım 350 ve 310 girermiyim

17. sadece ankara ve bursada polis koleji var

18. acaba hangi polis kolejine kızlar girebiliyor lütfen cevap verin. :(

19. polis koleji nerde ve kaç puanla alınıyor???????

20. benım sbs puanlarım 6. sınıftaki 376 7.sınıftaki 384 polis kolejine girmem için bu sene kav puan almam lazım bılıyor musunuz

Bu Sayfayı Paylaş