Pinokyonun özellikleri nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  pinokyonun özellikleri
   
 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Pinokyo / Pinocchio


  Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi' nin 1881yılında yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanıdır. Yalan söyledikçe burnunun uzamasıyla meşhurdur.

  Pinokyo, önce Kiraz usta tarafından sıradan bir odun olarak bulunur. Kiraz usta konuşan kütüğü bulunca çok şaşırır. Bu yüzden arkadaşı Gapetto usta ondan kütük isteyince hiç düşünmeden hem ağlayan hem gülen kütüğü ona verir. Böylece asıl hikaye başlamış olur.

  [​IMG]


  Pinokyo türlü türlü yaramazlıklar yapar. Bir keresinde arkadaşıyla birlikte oyuncak kentine gitmiştir. Burada Perşembe günleri okul yoktur ve hafta sonu okul tatildir. Bu kentte haftanın 5 günü perşembe günüdür ve geri kalan günler hafta sonudur. Çocuklar burada ders çalışmadıkları için eşeğe dönüşmüşlerdir. Satıcı da onları satarak zengin olmuştur. Pinokyo, eşek haliyle tam ölecekken Mavi peri onu çocuğa dönüştürmüştür.

  [​IMG]


  Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek isteği Gapetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto'nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.
   
 3. ya özellik dedik adam hikayesini yazmış
   
 4. Ben özeliklerini arıyorum ama bu site bana hiç yardımcı olmadı. :(
   
 5. yalan söyledikçe burnunun uzaması
   
 6. biz özellik dioz hikaye yazmış ne bu yaaa
   
 7. hayatını değil özellikleri
   
 8. ama ben özelliklerini istemiştim
   
 9. bu ne yaa hayatı deyil özellikleri
   
 10. ya biz özellikleri yazdık adam hikayesini yazmış ya varmı böyle bişe
   

Bu Sayfayı Paylaş