Pankreas özsuyunun görevi nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 5 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Pankreas özsuyunun görevi nedir? konusu Pankreas özsuyunun görevi nedir?
    Pankreas özsuyunun görevi kısaca nedir
    Pankreas özsuyunun görevi hakkında bilgi veriniz

Pankreas özsuyu; proteinlerin,karbonhidr atların ve yağların kimyasal sindirimini gerçekleştiren enzimler içerir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Nisan 2015 19:00
  2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Pankreas özsuyu; proteinlerin,karbonhidr atların ve yağların kimyasal sindirimini gerçekleştiren enzimler içerir.

3. Yağların,karbonhidratların ve proteinlerin kimyasal sindirimini gerçekleştirir.

4. Yağların,karbonhidratların ve proteinlerin kimyasal sindirimini gerçekleştirir.Pankreas özsuyu; proteinlerin,karbonhidr atların ve yağların kimyasal sindirimini gerçekleştiren enzimler içerir.

5. Yağların,karbonhidratların ve proteinlerin kimyasal sindirimini gerçekleştirir.Pankreas özsuyu; proteinlerin,karbonhidr atların ve yağların kimyasal sindirimini gerçekleştiren enzimler içerir.
    .

6. çok güzel bir site çok yararlı bir site fen ile bilgi

7. villüslerin çıkıntı şeklinde olması emilime fayda sağlarmı

8. çok ama çok güzel ama ben şimdi burada ödev yapıyorum sonuçta öğretmenim bakıcak site kurucusu mesela atıyorum şöyle bişi yapar yani ki:
    doğru olan cevabı yazar ve bi bilgi olur içimizde endişe kalmaz mesela ama müthişş sponsorlu cevapları fln çok severim kurucu müthiş olmuş=admin ;)

9. çok teşekkürlere hepinize

10. karbonhitrar proteğin ve yağların kimyasal sindirimini sağlayan enzimler içerir.

11. karbonidrat protein ve yağların sindirimini sağlayan enzimler gerçekleşir enzimler ile kimyasal sindirim gerçekleşir

Bu Sayfayı Paylaş