Marmara Bölgesi'nde elektrik hangi doğal kaynaklardan üretilmektedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 29 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Marmara Bölgesi'nde elektrik hangi doğal kaynaklardan üretilmektedir Hakkında Bilgi alabilirmiyim

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Marmara Bölgesinde Enerji Kaynakları Nelerdir, Marmara Bölgesindeki Doğal Enerji Kaynakları, Marmara Bölgesi Madenler ve Enerji Kaynakları

Bu yazımızda sizlere Marmara Bölgesindeki Enerji Kaynakları'nı anlatacağız.

Madenler

Maden ve enerji üretiminde Marmara Bölgesinin Türkiye ekonomisine katkısı azdır. En önemli yer altı zenginliği Susurluk, Bigadiç ve Mustafa Kemal Paşa Havzasında çıkarılan bor mineralleridir.

Enerji Kaynakları

Trakya (Saray, Harmanlı), Çan ve Bilecikte önemli bir enerji kaynağı olan linyit yatakları bulunmaktadır. Trakya Hamitabat ve Marmara Ereğlisinde doğal gaz çıkarılır.

Enerji Üretim Tesisleri
    Enerji üretiminin en az, tüketiminin ise en çok olduğu bölgedir. Hamitabattaki doğalgaz çevrim tirübünü ile Orhanelide linyitle çalışan termik santral başlıca üretim tesisleridir.

Alıntı

3. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Rüzgar türbini ve güneş panelleri gibi doğal kaynaklardan yararlanılmaktadır.

Enerji Üretim Tesisleri
    Enerji üretiminin en az, tüketiminin ise en çok olduğu bölgedir. Hamitabat’taki doğalgaz çevrim tirübünü ile Orhaneli’de linyitle çalışan termik santral başlıca üretim tesisleridir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 10 Ocak 2011
  4. hiç bir seyi bulamadım :SS:S:S:

5. marmara bölgesinde elektrik güneş enerjisinden üretilmektedir

6. hiç bir şey bulamadımmmmmmmmmm
    yandımmmmmmm

7. barajlar,elektrik santralleri,büyük rüzgar değirmenleri[gülleri]

8. hiç bişey bulamadımki

9. güneşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

10. saol mavi inci işime yaradı gerçektennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn selen sanada saol

11. Marmara Bölgesi 'nde elektrik barajlar,elektrik santralleri ve büyük rüzgar değirmenlerinden elde ediliyor

12. hiç bişi bulamdım cevabını veriyorum:S

13. teşekkürleerrr çok güzel olmuş

14. Enerji Kaynakları
    Trakya (Saray, Harmanlı), Çan ve Bilecikte önemli bir enerji kaynağı olan linyit yatakları bulunmaktadır. Trakya Hamitabat ve Marmara Ereğlisinde doğal gaz çıkarılır.

Enerji Üretim Tesisleri
    Enerji üretiminin en az, tüketiminin ise en çok olduğu bölgedir. Hamitabattaki doğalgaz çevrim tirübünü ile Orhanelide linyitle çalışan termik santral başlıca üretim tesisleridir.

15. sabahtan beri arıyorum biriniz ceveplayın

16. linyit
    mermer
    volfram
    doğalgaz demir

17. Bu yazımızda sizlere Marmara Bölgesindeki Enerji Kaynakları'nı anlatacağız

Madenler
    Maden ve enerji üretiminde Marmara Bölgesinin Türkiye ekonomisine katkısı azdır En önemli yer altı zenginliği Susurluk, Bigadiç ve Mustafa Kemal Paşa Havzasında çıkarılan bor mineralleridir

Enerji Kaynakları
    Trakya (Saray, Harmanlı), Çan ve Bilecikte önemli bir enerji kaynağı olan linyit yatakları bulunmaktadır Trakya Hamitabat ve Marmara Ereğlisinde doğal gaz çıkarılır

Enerji Üretim Tesisleri
    Enerji üretiminin en az, tüketiminin ise en çok olduğu bölgedir Hamitabattaki doğalgaz çevrim tirübünü ile Orhanelide linyitle çalışan termik santral başlıca üretim tesisleridir

Alıntı

18. Hİçbi işime yaramadı yaa :(

19. ben elektrikin hangi doğal kaynaklardan üretildiğini sordum siz rüzgar diyonuz bune kardeşim allah allah

20. Marm arada elektrik barajlardan ,güneş,sudan üretilir

Bu Sayfayı Paylaş