Marmara Bölgesinde bulunan sanayi kuruluşları nelerdir?

'Marmara Bölgesi' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Türkiye’nin en önemli sanayi ve ticaret merkezleri Marmara bölgesinde yer alır. Ayrıca bu bölgede tarım ve turizm de önemli gelir kaynaklarıdır. En önemli sanayi kuruluşları İstanbul, Kocaeli ve Bursa illerinde yoğunlaşmıştır. İstanbul, Türkiye’nin birçok önemli yolunun kesiştiği bir noktadır. Bunun yanında bu büyük kentin uluslar arası yolların kesiştiği yerde bulunması, turizm merkezi olması, sanayi ve ticaretin en çok gelişmiş olması onun, Türkiye’de nüfus yoğunluğunun en yüksek olduğu kent hâline gelmesine yol açmıştır. Marmara bölgesinde petrol rafinerisi ve tersanenin yanı sıra birçok sanayi kuruluşu vardır. En önemli sanayi kuruluşları, otomobil, yedek parça, vagon, elektrikli eşya, cam, ilâç, kimyasal maddeler, çimento, kâğıt, lâstik, dokuma, hazır giyim, metal eşya, şeker, içki, sigara ve gıda maddeleri üreten fabrikalardır. Üretilen ürünlerin önemli bir bölümü yurt dışına satılır. Bölgenin en önemli ticaret merkezi İstanbul’dur.

2. çok uzun yazılar var burada

3. çok uzun yazılar var burada

4. Hayır.Bence kendi kafandan kısaltabilisin bir tek kırmızı yerleri yazarsan olur.Kapak

5. süper bir konu bence Teşekkürler Güzel!!!!!!!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDDD

6. çok güzel bir site elinize sağlık :D

7. ben size dedim ki hangi şehirlerde çıkarılır siz bana açıklama yaptınız

8. allah razı olsun da çooooooooooook yazı var

9. saolasın ellerin dert gormesin

10. süper *****yaaaaaaaaa

11. bence çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzel değil

12. çok güzel olmuş beğenmeyenler başka kapıya :D

13. hiç bir şey anlamadım

14. tek kelimeyle mükemmel

15. Çok Süper Olmuş Çok Sağolun Ellerinize Sağlık Çok İşime Yaradı Teşekkürler...

16. Çok güzel 2 saatir aradım bu sayfada bulsum Saol Kardeş

17. Çok teşekkürler işime çok yaradı

18. çok ayrıntılı değil:)

Bu Sayfayı Paylaş