Kutup ayısı ve tilkinin biyolojik çeşitliliğe ve doğal seçilime yaptığı katkı nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 1 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    8.sınıf 33 sayafa 39.etkinlik
    kutup ayısının ve tilkinin biyolojik çeşitliliğe ve doğal seçime yaptığı katkı

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Kasım 2012
  2. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Farklı ekosistemlerde yasayan canlılar çevreye uyum sağlamak için belirgin özellikler kazanmıştır. Canlıların belirli ortam koşullarında yasama ve üreme şansını artıran fiziksel yapılar, davranışlar gibi kalıtsal özellikler kazanmasına adaptasyon adi verilir.

Canlılar beslenme, barınma, avlanma, üreme ve düşmanlarından korunma gibi yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için adaptasyon gösterirler.

Örneğin, sıcak iklimlerde yasayan türdeşlerinden farklı olarak kutup ayılarının dengelerini sağlayabilmek için bacak boyları kısadır ve ayakları geniş tabanlıdır.

Örneğin çölde yasayan tilki, fare ve tavsanın kulakları ve kuyrukları uzun, vücut yüzeyleri geniştir. Bu özellikleri onların vücutlarındaki isi kaybını artırarak vücut sıcaklıklarını korumalarını sağlar.

3. aradiğımı hiç bi yerde bulamadımmmmmmm

4. uff çok acil lazım yaa hiç bi sitede doğru vermiolar lütfen yardım edinn

5. çok işime yaradı çok güzel sitedir bu rahat ettim

6. hiç işime yaramadı..

7. niye öyle diyonuz kı benim çok işime yaradı teşeekkürler adminnnn :)

8. teşekkürler çok işime yaradı bence yanlış düşünüyorsunuz yada cevabını istediğiniz soru bu değil........:D

9. biyolojik çeşitlilikle doğal seçilimin tanımları ve farkı nedir acill

10. yardımcı kaynaklardan baksana

11. yaw bulamadm aradığım cewabı...

12. hiç işime yaramadı benim istediğim biyolojik çeşitliliğe katkıları önereceğiniz site yokmu

Bu Sayfayı Paylaş