Hicri takvim ülkemizde bugün hangi işler için kullanılmaktadır?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 8 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    hicri takvim ülkemizde bugün hangi işler için kullanılmaktadır

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

b) Hicri Takvim (Kameri Takvim): Ay yılı esasına göre hazırlanmıştır.Hz.Muhammed'in Mekke'den Medine'ye Hicret'i (göç) başlangıç olarak kabul edilmiş ve Hz. Ömer döneminden itibaren kullanılmaya başlanmıştır.Miladi takvim ile Hicri takvim arasında 622 yıllık bir fark bulunmaktadır.Türklerin İslamiyet'i kabul etmesinden sonra bu takvim Türk Devletleri tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.Hicri takvim Türkiye Cumhuriyetinde 1 Ocak 1926'da yürürlükten kalkmıştır.Günümüzde sadece dini güngece ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Hicri ve Miladi takvim ülkemizde bugün hangi işlerde kullanılır?

Hicri Takvim

Günümüzde sadece dini günlerin gecelerin ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır.

Miladi Takvim

Günümüzde ayları, haftaları ve tarım, seyahat, avcılık gibi işleri kolaylaştırmak amacıyla kullanılır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Şubat 2014
  3. hicri t5akvim herkezin işine yarıyor yani 1 çok yerde kullanıyoruz benim düşüncem bu :D :)

4. ben miladi takvimin ülkemizde hangi işlerde kullanıldığını bulamadım bana söyler misiniz ödevimi yapıcağım ne olur

5. Hicri Takvim (Kameri Takvim): Ay yılı esasına göre hazırlanmıştırHzMuhammed'in Mekke'den Medine'ye Hicret'i (göç) başlangıç olarak kabul edilmiş ve Hz Ömer döneminden itibaren kullanılmaya başlanmıştırMiladi takvim ile Hicri takvim arasında 622 yıllık bir fark bulunmaktadırTürklerin İslamiyet'i kabul etmesinden sonra bu takvim Türk Devletleri tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.Hicri takvim Türkiye Cumhuriyetinde 1 Ocak 1926'da yürürlükten kalkmıştırGünümüzde sadece dini güngece ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır.

6. ya lütfen bir kişi bu soruyu cevaplasın! ödevin son sayfasının son 2 sorusundayım

7. Ya allah aşkına konuyu açıyorsunuz bari adam gibi cevabını verin. Hangi işlerde kullanılıyor onu soruyoruz of .

8. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Hicri takvim Türkiye Cumhuriyetinde 1 Ocak 1926'da yürürlükten kalkmıştır. Günümüzde sadece dini gün, gece ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır.

9. hicri takvim günümüzde sadece dini gün ve ayları belirlenmesinde kullanılmakta bende yeni öğrendim

10. cevabim yokki ödev yapcam nolur yapamassam 00000 alırım NOLLUUUUUUUR

11. bakın bana ço buk şu hicri takvimi ni verin yarın lağzım

12. sorunn cevabını bulmam lazı
    m

13. Teşekkür ederim söylediğiniz için <3

14. ne olur adam akıllı söyleyinnnn

15. ödevim vardı yes evet teşekkürler

16. Hicri takvim ülkemizde bugün dini gün ,gece ve ayların belirlenmesinde kullanılmaktadır.Örnek olarak;

Ramazan ayı ,

Kadir gecesi

Ve de ''Kutlu Doğum Haftası'' gibi günlerde kullanılır.

17. ülkemizde bugün hangi işlerde kullanıldığı

18. Oleyy sosyal ödevimi yaptım

19. evet burcu sana katılıyorum bende bugün ödevimi yapaıcağım ama yapamıyorum yardım edermisiniz arkadaşlar?

20. söyleyinde ödevimizi yapak

Bu Sayfayı Paylaş