Haldun Tanerin Türk tiyatrosuna katkıları nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 7 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Haldun Tanerin Türk tiyatrosuna katkıları nelerdir? konusu Haldun Taner'in Türk tiyatrosuna katkıları nelerdir?

2. Haldun Taner'in Türk tiyatrosunda büyük rolü vardır. Bir sürü tiyatro senaryosu yazmıştır.Bunun dışında tiyatro yarışmalarında ülkemizi temsil etmiştir.

3. Haldun Taner (d. 16 Mart 1915, İstanbul - ö. 7 Mayıs 1986 İstanbul), öykü, tiyatro ve kabare yazarı, öğretim üyesi ve gazeteci.

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından birisidir. Türkiye'de epik tiyatro türü ve kabare tiyatrosunun öncüsüdür.

4. haldun taner tiyatroyu yener yener yener yener hande yener şarkıları hahaybi:)

5. kardeşim adama biraz saygılı ol kardeşim

6. Bir sürü tiyatro senaryosu yazmışdır.....

7. Bilmiyom ama belki bilim

8. haldun taner çok büyük bir tiyatrocudur. onun eserleri yıllarca tanınmış ve tanıtılmıştır.haldun taner in tiyatro,film,öykü vb. gibi eserleride vardır.haldun taner 16 mart 1915 yılında doğmuş,1986 yılında vefaat etmiştir

9. herkes aynı şeyi yazmış.ben 6. sınıf öğrencisiyim bu kişiye baktıysanız aşağıdakilere de bakın

çağdaşTürk tiyatrosunun temelini atan ve geliştiren Muhsin Ertuğrul
    çağdaşTürk tiyatrosunun temelini atan ve geliştirenşinasi
    çağdaşTürk tiyatrosunun temelini atan ve geliştirenafife jale

10. ya lüfen güzel bilgi verinn

11. garip blgi vermeyin ya:(:(:::::::::(((((((((((((((((

12. Haldun Taner (d. 16 Mart 1915, İstanbul - ö. 7 Mayıs 1986 İstanbul),
    öykü, tiyatro ve kabare yazarı, öğretim üyesi ve gazeteci.

Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından birisidir. Türkiye'de epik tiyatro türü ve kabare tiyatrosunun öncüsüdür.

13. haldun taner türk sinemasının çok önemli kişilerinden biridir . bunu herkes bilir ve tanır çok beceriklidir her rolü yapar

14. ya şunlara allah askına doğru düzgün cevaplar verin yaa ben 6. sınıf öğrencisiyim
    :)

15. bniraz güzel bilgi verin beahhh

16. uzun uzun biraz vede güzel

17. ben sorunun cevabını istedim benim önüme çıkan şeye bak

18. az uzun cevap verin ve gerkekli şeyler biz ödev için soruyoruz :(
    :/

19. doğru cevap verelim lütfennn :(

20. hepinize çok teşekkür ederim süper bilgiler edindim

Bu Sayfayı Paylaş