Hacıömersolaklısı Köyü Hakkında Bilgi Keskin Kırıkkale

'Kırıkkale Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 24 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Hacıömersolaklısı Köyü Hakkında Bilgi Keskin Kırıkkale konusu hacıömersolaklısı köyü bilgileri - hacıömersolaklısı köyü tanıtım - hacıömersolaklısı köyü tanıtım

Hacıömersolaklısı, Kırıkkale ilinin Keskin ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün kurucusu dört kardeşten birisidir,bu kardeşlerin kurduğu diğer köyler;dağ solaklısı,kayalak solaklısı,bu kardeşdeşlerden birisini küsüp niğde tarafına gittiği söyleniyor

Kültür

Köyümüz geleneksel Türk adet ve görenekleriyle yaşamakta ve yaşatılmaktadır.
    Coğrafya

Kırıkkale iline 54 km, Keskin ilçesine 27 km uzaklıktadır.
    İklim

Köyün iklimi tipik karasal iklim görülmektedir. Kışları bol kar yağışlıdır.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 830
    1997 1033
    Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Son yıllarda hayvancılığa daha fazla önem verilmiştir. Devlet desteği ile köy halkı küçük ve büyük baş hayvan yetiştirmeye teşvik edilmiştir.
    Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır. fakat orta ogretım de taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak (ona şükür edin başka köylerin sağlık ocağını bırakın iğne yapacak sıhhiyesi yok değerli hemşerilerim).sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
    kaynak
    yerel net
    vikipedi özgür ansiklopedi
    köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş