Hücrede kalıtsal bilgiler taşınan yapı nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 25 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Hücrede kalıtsal bilgiler taşınan yapı nedir? konusu Hücrede kalıtsal bilgiler taşınan yapı?

Kromatin iplikler hücre bölünmesinden önce kısalıp kalınlaşarak kromozomları oluştururlar. Kromozomlar, hücredeki kalıtsal (genetik) bilgilerin tamamını taşıyan yapılardır. Kromozomlar hücre bölünmesinden önce kendini kopyalayarak (eşleyerek) iki iplik oluşturur. Oluşan ipliklerden her birine kromatit denir. Bir kromozom iki kromatitten oluşur.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 16 Nisan 2015
  2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Kromatin iplikler hücre bölünmesinden önce kısalıp kalınlaşarak kromozomları oluştururlar. Kromozomlar, hücredeki kalıtsal (genetik) bilgilerin tamamını taşıyan yapılardır. Kromozomlar hücre bölünmesinden önce kendini kopyalayarak (eşleyerek) iki iplik oluşturur. Oluşan ipliklerden her birine kromatit denir. Bir kromozom iki kromatitten oluşur.

3. Kalıtsal Yapı Nedir Anlamını yazarmısınız çok acil lutfen

4. Kalıtsal: Genetik, Kalıtımsal, irsî. anlamına gelir.

5. arkadaşlar banaa kazın daha fazla bilgi verin

6. çok saol selen çok yardımcı oldun allah razı olsun

7. kalıtsal yapının lütfen cevabını bana verin lütfen arkadaşlar

8. kalıtsal yapı nedir 6.sınıf için soruyorum çok çok çok acil tam olarakı cevabı b ulamadım lütfen yardım edin

9. hiç nbir yerde bulunmuyor

10. ödevim için gerekli ama bulamıyorum lütfen yardımcı olun

11. organizma nedir yazar mısınız lütfen

12. kalıtsal yapı nedir 6sınıf için soruyorum çok çok çok acil tam olarakı cevabı b ulamadım lütfen yardım edin lütfennn

13. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Organizma, tek bir bütün oluşturacak şe­kilde çalışan ve birbirleriyle sürekli uyum içinde bulunan parçalardan müteşekkil bir canlı sistem olarak tanımlanabilir.

14. arkadaşlar bana bitki hücresini yazarmısınız lütfen 6. sınıf için gerekli nolur yazın

15. cevap kromozom kardeş

16. ne olur söyleyin yaaa

17. kalıtsal yapının anlamı bu mu

18. arkadaşlar allah razı olsun hepinizden fen ödevim için çk yardımcı oldunuz hepinizi çk sewiyrm

19. Canlıların vucudundaki bütün hücreler sadece mitoz ile bölunseydi ne gibi olumsuzluklar meydana gelirdi*

20. sorunun cevabı ne yha be bulamadımda

Bu Sayfayı Paylaş