Evrensel kültür değerlerimiz nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 15 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Evrensel kültür değerlerimiz nelerdir?

2. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

EVRENSEL KÜLTÜR DEGERLERİMİZ

Farklı ırkları, farklı dilleri içine alan kültürdür. Bütün kültürleri içeren bir kültür çeşididir.Tarihsel ve toplumsal gelişme süreci içinde yaratılan her türlü değerlerle bunları kullanmada sonraki kuşaklara iletmede kullanılan insanın doğal ve toplumsal çevresine egemenliğinin ölçüsünü gösteren araçların tümü.

-Gerçeğe Saygı
    -Kişisel Bütünlük
    -Hakkaniyet
    -İnsanın Onuruna Saygı
    -Hizmet
    -Sevgi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 17 Kasım 2012
  3. Ben bu konu hakkında şunları söylemek istiyorum...EVRENSEL KÜLTÜR DEĞERLERİMİZ:
    Günümüzde en çok kullanılan kültürel kavramlardan biri de evrensel kültürdür Buna bazen küresel kültür denmektedir
    Küreselleşme toplumların yönetimi ve yönetim politikaları, ideolojisi ve kültürleri üzerinde uluslararası sermayenin ekonomik politikası, kültürü ve ideolojisinin egemenliğini kurması ve geliştirmesini anlatır Küreselleşme yeni-sömürgeciliğe geçişi büyük ölçüde tamamlamayan emperyalizmin kendi için koyduğu yeni isimdir Küreselleşmede esnek üretim, yerellik, bürokrasinin küçültülmesi, yapısal uyarlamalar, özelleştirme, deregülasyon, gümrüklerin kaldırılması, uluslararası şirketlere garantiler, teşvikler ve teşviki kolaylaştıran yasalar gibi küresel sermayenin ve ortaklarının işini kolaylaştıran, karını artıran ve ona güvenli pazar ortamı yaratan kurumsallaşma ve ilişkinin doğasını biçimlendirme vardır Bilinç yönetimiyle ilgili meşrulaştırıcı gerekçe ise bu şirketlerin gittikleri yerlerde iş alanı açtığı, istihdamı artırdığı, standartları yükselttiği, demokratikleşmeyi getirdiği gibi iddialardır Dolayısıyla, ekonomik küreselleşmenin başarısı bilinçsel, bilişsel, davranışsal ve kültürel küreselleşmenin yaygınlık kazanmasına bağlıdır Bu ikinci türle küreselleşme desteklenerek tamamlanır

4. bnce evrensel kültür tüm dünyayı kaplayan kültürdür yani pek çok dünyadan kişi yapabilir mesela adım gibi 'keten' her yerde kullanılır :)

5. bu ne be upuzun bn bı kız olaraktan snlen cıkmak ıstıyorum kabl eder mısn aceba?
    benımle cıkar mısınızzzz

6. Madde olarak verir misiniz ???

7. madde olarak vaeirmisinizzzzzz?

8. gereklimi bunu yapmam

9. madde halinde verin noluuuur

10. bence dildir bayraktır

11. bilmem ki bilsem yazardım....... :D :)

12. Ben araştırdım. Evrensel kültür gerçeğe saygı,kişisel bütünlülük,hakkaniyet,insan onuruna saygı,hizmet ve sevgidir.

13. madde olarak yazın lütfen bakın herkes yorumlarında madde olarak yazın diyor

14. Çççççççççççççooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkk karışık maddeleyin ya da tanıtımı kısaltın

15. evrensel kültür evrende yaşayan insanlarımızın çevreye duyarlı olmasıdır.

16. lütfen madde olarak yazın ya :(

17. madde halinde verirmisiniz

18. birazdaha kısa olabilirdi :)

19. Evrensel küre çok önemlidir

20. bilesk yazarız bizde bilmiyoz yukarda arkadaş yazmış işte

Bu Sayfayı Paylaş