Eczacı Olabilmek için Ne Yapılmalı ?

'Meslekler Rehberi' forumunda Mavi_inci tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Eczacı Olabilmek için Ne Yapılmalı ? konusu Eczacı Olabilmek için Ne Yapılmalı ?

Fen bilimleri bölümü mezunu olursanız puanınız kırılmadan Eczacılık bölümünü seçebilirsiniz. SAY-2 puanınız esas alınır.

ben meslek lisesi 3. sınıf bilgisayar(yazılım)bölümünde okuyorum ama ezcacı olmak istiyorum sayısal derslerden sadece geometri görüyorum çook zorlanır mıyım?

geometrinin yanında fizik kimya biyoloji ve de matematik gerekli bu derslerin 1.kısmını lise 1 de görmüş olmalısınız ama bir de bu derslerin 2 puan türü içinde yer alan konuları var örneğin sayılar konusuyla ilgili sorular mat-1 kısmında çıkar ve bunları lise 1 de görnüşsünüzdür türev konusu ise mat-2 kısmında çıkar bunları kendiniz çalışmanız gerekir fen dersleri için de böyledir eksiklerinizi okul dışında kapatmanız gerekir
    eczacılık güzel bir bölüm bence. istiyorsanız ciddiye alıp sıkı çalışmalısınız başarılar...

Eczacılık okumak için lise, anadolu lisesi veya fen lisesini bitirip sayısal sınavıyla Eczacılık fakültesini kazanmanız gerekir.

Sağlık meslek lisesi okuyarak sağlık teknisyeni olabilirsiniz.

Alıntı

Bu Sayfayı Paylaş