Dünyada yaşanan kötülüklerle ilgili kompozisyon bulur musunuz?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda klhfvnbıu tarafından 27 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    lütfen konuyu bulun

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

"Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
    Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
    Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız. Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
    olmalıyız. Önemli olan da budur.
    Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır. "

Alıntı

3. yanlış yazılmış bence dahaa iyisi yapılabilirdiiiiiiiiii

4. kusura bakmayın ama sizde hiç bir bilgi vermemişsiniz

5. Bence konuyla pek alakası yok farklı metinlerde yazsaydınız daha iyi olurdu

6. bencede cok sacma olmussssss SELEN bana katılanlar 1 yazaabilirmi lütfen

7. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Konuya sadece bir örnektir bu, daha farklısını ve daha güzelini sizler yazacaksınız. Bunu size bir fikir vermesi açısından değerlendirebilirsiniz. Ayrıca sizlerde yazdıklarınızı burada paylaşıp diğer arkadaşlarınıza yardımcı olabilirsiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 28 Eylül 2011
  8. asLında okadarda saçma oLmamış daha iyisini yazmak istiyoRsanız kendiniz yazın seLene katıLıyorum ben

9. güzel deildi. hiç begenmedim sıfır puan veriyorum

10. bence çok güzel olmuş aynısını yazdım inş..öğretmen beğenir

11. bence o kadar kötü değil ama o kadar güzelde değil :)

12. o zaman siz yazın ordan konuşmakla olmuyo birazda siz yazında gorek balım laf vermeyi neyi oturup garı gibi laf vermeyi herkes yapar adamın emenin saygısını verin ben burdan çok teşekürrlerimi sunarım ellerine sağlık kardeşim diyeceğiniz varken laf sokuyonuz adama

13. oca zaten okumicak :D yazalım bakalım eyvallah kardeş bana da yardımcı oldun :D

14. Şimdiki Dünya İle İlgili Kompozisyon

Dünya çok değişti İnanın insanları tanıyamıyorum artık Öyle bir hale gelmişler ki içlerinde ne dostluk kalmış ne de komşuluk! Para için birbirini öldürenlere ne demeli? Çevreye zarar verenlerse çabası Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var En kötüsü ise çevreye zarar verilmesi ve buna kimsenin aldırış etmemesi Eminim benim gibi düşünen çok az kişi bulunuyor bu dünyada

Peki ya eski dönemlere dönelim, bir düşünün ortam tamamen doğal O zaman televizyonun yerini mis gibi doğa kokusu ve sevdikleriyle zaman geçirmek alıyordu Bazen sıkıcı olsa da yaşamaya devam ediyorlardı En azından bulutları şimdiki gibi karanlık bir renk almıyor, bembeyaz parlıyordu Dediğim gibi hepsi geçmişte kaldı Şimdi denizler çöple dolup, hayvan nesilleri tüketiliyor İnsanlar deodorant kullanmaktan kendi kokularını unutmuşlar Böyle devam ederse ozon deliği daha da büyüyecek ve o zaman ülkemizle beraber dünya da yok olmaya mahkum kalacak

İnsanoğlu bunun farkına varıp önlemlerini almazsa bu durumun kurtuluşu olmayacak İnsanlar hiç mi gelecek nesli düşünmüyor? Hadi kardeşler gerçeği görmek istemeyen gözlerimizi açalım ve şöyle bir halimize bakalım O zaman da aynı şeyleri düşünebilecek misiniz?

15. bn beğendim aynısını yazsam mı acaba

16. Şimdiki Dünya İle İlgili Kompozisyon

Dünya çok değişti İnanın insanları tanıyamıyorum artık Öyle bir hale gelmişler ki içlerinde ne dostluk kalmış ne de komşuluk! Para için birbirini öldürenlere ne demeli? Çevreye zarar verenlerse çabası Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var En kötüsü ise çevreye zarar verilmesi ve buna kimsenin aldırış etmemesi Eminim benim gibi düşünen çok az kişi bulunuyor bu dünyada

Peki ya eski dönemlere dönelim, bir düşünün ortam tamamen doğal O zaman televizyonun yerini mis gibi doğa kokusu ve sevdikleriyle zaman geçirmek alıyordu Bazen sıkıcı olsa da yaşamaya devam ediyorlardı En azından bulutları şimdiki gibi karanlık bir renk almıyor, bembeyaz parlıyordu Dediğim gibi hepsi geçmişte kaldı Şimdi denizler çöple dolup, hayvan nesilleri tüketiliyor İnsanlar deodorant kullanmaktan kendi kokularını unutmuşlar Böyle devam ederse ozon deliği daha da büyüyecek ve o zaman ülkemizle beraber dünya da yok olmaya mahkum kalacak

İnsanoğlu bunun farkına varıp önlemlerini almazsa bu durumun kurtuluşu olmayacak İnsanlar hiç mi gelecek nesli düşünmüyor? Hadi kardeşler gerçeği görmek istemeyen gözlerimizi açalım ve şöyle bir halimize bakalım O zaman da aynı şeyleri düşünebilecek misiniz?

ALINTIDIR..

17. Kendiniz sairsiniz ya kizinkiini begenmiyonuz.o zmn iyisini yazin gorelim.hodri meydan!!!!!:p

18. bnce iyi siz kendiniz yazında paylaşın okuyalım

19. bence güzel olmuş ama konuyla alakası yok
    <KıSmEt>

20. çok yanlış bilgiler veriyorlar

Bu Sayfayı Paylaş