Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 25 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir? konusu Dünyada yaşanan kötülüklerin sebepleri nelerdir?
    açık ve basit olabilir
    Dünyada yaşanan kötülüklerin nedenleri nelerdir bilgi verebilir misiniz?

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

"Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
    Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
    Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
    olmalıyız Önemli olan da budur.
    Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır. "

3. tesekküler yazan arkadaşa.

4. Tşkr ederim bu bilqi yazan arkadaşa bilqilerini akdarmasını desdeklerim.

5. dünyada yaşayan kötülerin sebepleri İNSANLARDIR

6. çok teşekkür ederim yazdığınız bu yazı işime yaradııı :)))

7. Yazdığınız için çok Tşk işime yaradı.... .:)

8. selen seni tanımıyom ama yazı icin tşk süpersin

9. tşk ederim çok işime yaradı bu bilgi

10. çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz :):):);)

11. bravo tam aradım bilgi

12. çokkk teşekkür ederim

13. çokk teşekkürr edrm çok yardımcı oldunnn :))

14. çok teşekkürler selen

15. allah razı olsun başta selen arkadaşımıza

16. çok tşkkr ederim cnm çok işime yaradı:)

17. Saol kardes.İbradılı çocuk ben de Akseki de oturuom :=)

18. ewt çok güzel cevaplar war thenks

19. çok yardımcı oldunuz teşekkürler.

20. tşkrler selen çok yardımın dokundu.............

Bu Sayfayı Paylaş