Cumhuriyet Yönetiminin Özellikleri Nelerdir ?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 12 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Cumhuriyet Yönetiminin Özellikleri Nelerdir ? konusu Cumhuriyet Yönetiminin Özellikleri hakkında bilgi
    Cumhuriyet Yönetimi özellikleri ile ilgili bilgiler verebilir misiniz?

2. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Cumhuriyet Yönetiminin Özellikleri

Cumhuriyet rejiminin bütün vatandaşları yasa önünde eşit sayması, onlar arasında hiçbir ayrıcalık tanımaması, onların devlet yönetimine eşit olarak katılımını sağlaması, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini devlet teminatı altına alışı, milli birlik ve beraberliğimiz açısından da birleştirici ve pekiştirici olmuş, milli sınırlarımız içinde hiçbir ayrıcalık yapmaksızın bütün vatandaşlarımızın paylaştığı, yararlandığı, bu nedenle korumaya ve yaşatmaya kararlı olduğu bir yönetim haline gelmiştir.

Cumhuriyet rejimi aynı zamanda insan unsuruna verdiği değer, insan hak ve özgürlüklerine gösterdiği saygı nedeniyledir ki çağdaşlaşmayı, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmayı en iyi şekilde gerçekleştiren bir ortam oluşturmuştur. Diyebiliriz ki Türkiye'nin çağ atlaması, milletimizin Atatürk'ün önderliğinde her türlü engeli aşarak uygar bir toplum haline gelişi, laik ve demokratik cumhuriyet rejimi sayesinde mümkün olabilmiştir.

İşte bize kazandırdığı bu değerler nedeniyle laik ve demokratik Cumhuriyet rejimi, memleketimizin ve devletimizin geleceği bakımından o derece önemlidir ki, Anayasamızda "Türkiye Cumhuriyeti'nin idare şeklinin Cumhuriyet olduğu" hükmünün değiştirilemeyeceği, değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceği ayrı bir anayasa maddesiyle teminat altına alınmıştır.

3. çok güzel çok işime yaradı teşekkürler.

4. maşallah cok qzlmişşş

5. madde madde olursa daha iyi olur :)

6. işime çok yaradı sağol

7. çok güzel olmuş bana yaradı

8. ödevim için çok işime yaradı çok saol kim yazdıysa...

9. bu ne ya bi cümle bi paragraf kadar

10. maddeli olsaydı keşke

11. tşk ederim çok güzel bilgiler aldım

12. bence çok güzel bir şey. sizlerede tavsiye ederim
    süper birşey.

13. Çok güzel admine ve sitenin başkanına çok çok çok teşekkür ediyorum ödevimde çok yardımcı oldu performans ödevimden bu yazı sayesinde 100 puan aldım :)

14. az amaa idare eder saolun allah razı olsun:)

15. Madde olaydı iyiydi gardaş

16. madde madde olsaydı iyi olurdu bide kısa cümlelerle neseyse bidahakini o şekilde yapın

17. Çok uzun ve bana madde madde yazılan yazı lazım

18. çok kısa ve özlü bilgi :D

19. cok işime yaradı bu sayfa beni kurtardı diyebilirim tesekkürler

20. keşke kısaltsaydınız okey mi cik cik öten kuşlar

Bu Sayfayı Paylaş