buğdaydan elde edilen ürünler nedir

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    şeey buğdaydan elde edilen ürünleri söylermisiniz?

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Buğday, tek yıllık bir bitki olup, her türlü iklim ve toprak koşullarında yetişebilecek çok sayıda çok sayıda çeşitlere sahip olması nedeniyle, dünyanın hemen her tarafında yetiştirilmektedir. Buğday gerek dünyada; gerekse ülkemizde en fazla üretilen tarım ürünüdür.Ülkemizde de Karadeniz bölgesi dışında her yerde yetişebilmektedir. Çok sayıda ürünle nadasa girebildiğinden de önemli ve değerlidir.

Temel besinlerin üretilmesindeki en önemli araçlardan biri buğdaydır.

Buğdaydan elde edilen ürünlerden başlıcaları:

Un, hamur, ekmek, makarna, biküvi, pasta, poğaça, hayvan yemi, ham elyafdır.

3. Biküvi yazmışsınız uyarıyım dedim.bu arada çok güzel bir cevap.teşekkür ederim.

Allah yardımcınız olsun.kolay gelsin......:):):)

4. Bu bilgiler açıkçası çok işime yaradı,sizin sayenizde ödevim muhteşem oldu çok sağolun ama Çok sayıdayı iki kez yazmışsınız hatırlatıyım dedim.ÇOK GÜZEL BİR SİTEEE!!!!

5. çok güzel bir site iyiki var ödevim için bunlar çok lazımdı buldum şimdi ödevim çok güzel oldu

6. Buğday la ekmek hamur veya hamur işleri olan yiyecekler üretilebilir.

7. çok güzel olmuş ama biküvi yazmışınız bi uyarıyim dedim ! Dikkat

8. Saol admin allah razı olsan çok tşk

9. çok güzel bir site bravo bu site sayesinde ödevlerimi yapabildim çok mutluyum bu site olmasaydı ne yapardım bilmiyorum

10. nişasta ve kekte var

11. Odvim icin cok guzel oldu

12. ya çık teşekkür ederim ama biküvi değil (bisküvi)

13. bugday neden üretilmiştir

14. ÇOK güzel bilgiler var

15. ekmek,un,hamur vb şeyler var ama soru çok kolay yani

16. çok güzelya süpersiniz ödevim çok güzel olduuu :D

17. evet 4. sınıf öğrencisiyim çok yardımınız dokundu teşekkür ederimmmmmmmmmmmm

18. Ödevime yardımcı oldu teşekkürler

19. çok güzel bir site tek bisküvi yazısını yanlış yazmışsınız o
    kadar her çok iyi

Bu Sayfayı Paylaş