Bir Ev Planı Nasıl Çizilir ?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Gönül tarafından 3 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Gönül

Gönül Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Performans ödevim var . Ev planı çizmem gerekiyor . Nasıl çizebilirim ? Ölçülerin nasıl olması gerekir ?

2. Google

Google Özel Üye

Ev planı örnekleri

alıntı***

3. Gönül

Gönül Üye

Karton Üzerine Yapacağım. Ev 85 metrekare . Hepsini aynı ölçüde yapmalıymışım . Nasıl olacak

4. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

kullanılan malzameler?

kontroplak

mukavva
    karton
    yapıştıcı-tutkal
    kirbit
    kıl testere
    cetvel kursun kalem
    kroku için a4 kağıdı
    ahsap boyası
    vernik

Yapımı

İlk öncelikle yapacak olduğunuz ev maketinin krokisini çizmeniz ve aklınızda yapacak olduğunuz maketin taslağını çıkarmanız gerekir.

Kıl testere yardımı ile ince tahta adı verilen konrplagı 30-35 cm ebatlarında keserek evin yan kısımlarını 50-55cm keserek alt tabanını 20-25 cm iki karsılıklı keserekte catısını olusturunuz.

Kapı pencere çit gibi teferruatları maketinizin boyuna göre kesiniz.

Tüm parçaları hazırladıktan sonra yapıştırma islemini bir fırça yardımıyla gerçekleştirin.

Bu doğrultuda maketinizi tamamlamak için devam edin.

Konu ile ilgili olarak ise bir marangoza başvurmanız sizin basarılı maket çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

5. ben ev planı çizimi hakkında bilgi istiyorum ama ev planı çizimi var, yani aradığımı bulamadım ,ancak katkılarınızdan dolayı teşekkürler.. :)

6. bir ev planı nasıl çizilir

7. asıl bır ev planı cızmek cok kolaydın kısacası bu sıtelerden bakabılırsınız cok kolay :/

8. 5. sınıfa göre bir ödev yokmu arkadaş..........

9. ya ev projeleri için ne gerekli

10. 5. sınıf yok muuu? Lütfen biri bulsunnnnn matematik performans ödevimmmm :( :)

11. ya öffffffff 5. sınıflar için şöyle iyi ve basit ve de anlaşılır bir plan yok mu ? bu ne böyle

12. Merhaba biz villa tip ev yaptiricaz nasipse kafamizda planladik herseyi ama cizdirmek istiyoruz ne yapmamiz gerekiyor bilgi verebilirmisiniz

Bu Sayfayı Paylaş