Bilimsel araştırma basamakları nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 26 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Bilimsel araştırma basamakları nelerdir?

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

BİLİMSEL ARAŞTIRMA BASAMAKLARI

1. Konu belirlenir ( İlgi duyduğun, merak ettiğin bir olay ya da sorun)
    2. Sorunun çözümüne yönelik varsayımlar (hipotezler) yazılır
    3. Konuyla ilgili bilgi toplanır (kitap, dergi, gazete vb. kaynaklardan. Kaynak adı, yazar adı, basım tarihi ve yeri, ilgili cilt ve sayfa numaraları yazılır)
    4. Kaynaklardan elde edilen notlar, konularına göre sınıflandırılır ve varsayımlar (hipotezler) test edilir
    5. Notlar kontrol edilir, metin oluşturulur. Metni oluştururken kaynaklar dipnot ile gösterilir

SOSYAL BİLGİLER DERSİ OLGU İLE İLGİLENİR. BİR OLGUYU İNCELERKEN YAPILAN BİLİMSEL ARAŞTIRMA BASAMAKLARI :
    1-GÖZLEM YAPMA
    2-GÖZLEM SONUCU HİPOTEZ SUNMA
    3-SUNDUĞUMUZ HİPOTEZİ TEST ETME
    4-HİPOTEZİ TEST ETTİKTEN SONRA SONUCA ULAŞMA.

3. SeLeN teşekkürler ii bir şey yazmışsın bence yeniden teşekkür ederim

4. öğretmen bilim araştırma basamakları diye ödev verdi yani ne tür bişey bişeyi araştırmak mı ne

5. selen supersin teşekkür ederim

6. SELEN BEN BURAYA HER GİRİŞİMDE HEP SENİN CEVAPLARINLA KARŞILAŞIYORUM HEPTE SENİN cevaplarınla ödevlerimi yapıyorum bundan dolayı çok teşekür edrim .......... :):):):):):):):):):):):):):):):):):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

7. selen verdiğin cevap gerçekten doğru mu yarın verirsem hoca yanlış derse seni öldürürüm :)))) ŞAKA ..ŞAKA ...

8. rapor hazırlama açıklaması

9. bu site de yazılan dorumu

10. Çok teşekkür ederim.Hayatımı kurtardın :D

11. teşekkür ederim proje ödevim hayata döndü

12. çok tşk ederim ....:):):)

13. sağol çok işe yaradı

14. Selen çok tşk ederim bi ödevden daha kurtardın beni :):) :) :) ;) ☺ ☻ ♦ ♠ ←∟↔↑☻↓→

15. çok teşekkürler selen :D :D :D hayatımı kurtardın :D :D

16. ya öğretmen sadece bilimsel araştırma basamakları nelerdir die sordu başka bişi demedi

17. selen kim ya ama yardımcı olluyor arkideş

18. çok teşşekur SeLin coook her yerde sen cıkıyorsun bu sayfa da cok teşşekurr ederım

19. bencede selen çok kolay oluyo...........

20. Teşekkür EdeRiM SeLen cm :D :D :D :) Çok SaoL D: xD D: Saol

Bu Sayfayı Paylaş