Bileklik Yapımı - Bileklik Nasıl Yapılır ?

'El Sanatları' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Malzemeler:
    ->Yaklaşık 19 tane 4mmlik küp boncuk.(Merkezlere koymak için)
    ->Yaklaşık 38 tane 4mmlik yuvarlak boncuk.
    ->11.0lık kum boncuklar.
    ->12lik iğne.
    ->Uzun bir ip. Bu çalışma bayağı ip gerektiriyor. Çalışma bitmeden ip bitebilir dikkatli olun.

1.Adım:
    İlk olarak 6 tane kum boncuğu ipe geçirip bağlıyoruz. İpin kuyruk kısmını yeterli uzunlukta bırakın ki, sonunda klips için yer kalsın. Şekilde “1” yazan yer, ipin kuyruk kısmı demek oluyor.

2.Adım:
    6 kum boncuğu bağladıktan sonra, tekrar iğne yardımıyla geriye dönüp, 3 kum boncuktan geçirip iğnemizi çıkartıyoruz.

3.Adım:
    9 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Önceden bağlamış olduğumuz 6 kum boncuğun şekildeki gibi 2 kum boncuktan geçiriyoruz.

4.Adım:
    Şekildeki gibi 2 kum boncuktan iğneyi geçirdikten sonra Merkez boncuğu(ortada büyük olanı) geçiriyoruz. Sonra da şekildeki gibi üstteki 2 kum boncuktan iğneyi geçirin.

5.Adım:
    Şekilde görüldüğü gibi Merkez boncuğun her bir yanında 3’er tane kum boncuk olacak şekilde ayarlayın.

6.Adım:
    3 tane kum boncuğunu iğneye takın. Şekildeki gibi diğer 3 kum boncuğun arasından geçirip çıkartın.

7.Adım:
    İpimizi gergin tutarak, son eklenen 3 kum boncuktan aşağıya doğru şekilde görüldüğü gibi geçiriniz. Bu şekilde istediğiniz uzunluğa göre Adım3 ile Adım7 arasındakileri tekrar ediniz.

8.Adım:
    Sona geldiğinizde 5 kum boncuğu iğnemize geçiriyoruz. Papatyanın yandaki 3 kum boncuğundan yukardan aşağıya doğru iğnemizi geçirip çıkartıyoruz. Böylece klips için yerimizi ayarlamış olduk.

9.Adım:
    Bu sefer yanda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi aşağıdan yukarıya doğru geçiriyoruz. Sonra, yukarıda kalan 3 kum boncuktan iğnemizi yine geçiriyoruz.

10.Adım:
    Geçirmiş olduğunuz 3 kum boncuktan sonra, 3 veya 4 mmlik yuvarlak boncuğumuzu geçirip yanındaki 3 kum boncuktan çıkartıyoruz. Her bir papatyamızın aralarını bu şekilde tamamlıyoruz.

11.Adım:
    Şekilde görüldüğü gibi, yuvarlak boncukların tepeceklerini 5li kum boncukla saracağız.

12.Adım:
    5’li tepeceğin şekildeki tümseğini yapmak için, ilk 2 kum boncuktan iğneyi geçirin. 3üncü kum boncuğu atlayın ve son iki kum boncuktan iğneyi geçirin. Bu şekilde kırmızı çizgiyi takip ederek devam edin.

13.Adım:
    Sonunda ipimizi düğümleyip boncukların arasından geçirip ipinizi kaybedin. Zevkinize uygun klipslerinizi takın.

Umarım güzel bir çalışmanız olur. Zorluk derecesi herkese göre değişen bir çalışma....tabiki boncugun rengi size kalmış bişey..

2. avatar

eline sağlık paylaşım için sağol

Bu Sayfayı Paylaş