Beşeri unsurların dogal çevre ve canlılar üzerindeki olumsuz etkileri nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 15 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Beşeri unsurların dogal çevre ve canlılar üzerindeki olumsuz etkileri nedir? konusu beşeri unsurların dogal çevre ve canlılar üzerindeki olumsuz etkilerini araştırıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

İnsanın kültürel ve ekolojik aşamaları(Miller, 1975)
    Erken toplayıcı-avcı:İnsan tabiat tarafından kontrol edilmektedir.
    İleri toplayıcı-avcı:İnsan çevreyi etkilemekte ancak kontrol edememektedir.
    Tarım insanı:İnsan tabiata karşı:İnsan tabiatı kontrol etmeye başlamıştır.
    Endüstri insanı:İnsan tabiat üzerinde kontrolünü arttırmıştır ve tabiatı olumsuz yönde etkilemektedir.

Beşeri Unsurların Çevre ve Canlılar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Dünya insanı:İnsan tabiatı anlayarak müdahale etmekte ve tabiatla uyum içerisindedir.
    Üretim, dağıtım ve tüketim üzerinde ekili olan faktörlerden biri de beşeri unsurlardır. İnsanlar tarafından yapılan yapılara beşeri unsur denir. Beşeri unsurlar doğal fakörler ile sıkı bir ilişki içindedir. Beşeri unsurlara arasında; ulaşım yani yollar, barajlar, göletler, kısacası insan eliyle yapılmış ve insan yaşamına etki eden ne kadar unsur varsa beşeri unsur olarak tanımlanır.

Beşeri Unsurların Çevre ve Canlılar Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Hava kirliliği, gürğltü kirliliği, çarpık kentleşme dolayısıyla diğer canlıların yaşam alanlarını kısıtlama gibi birtakım olumsuz yönleri vardır.

3. Beşeri Unsurların Çevre ve Canlılar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Dünya insanı: İnsan tabiatı anlayarak müdahale etmekte ve tabiatla uyum içerisindedir
    Üretim, dağıtım ve tüketim üzerinde ekili olan faktörlerden biri de beşeri unsurlardır İnsanlar tarafından yapılan yapılara beşeri unsur denir Beşeri unsurlar doğal fakörler ile sıkı bir ilişki içindedir Beşeri unsurlara arasında; ulaşım yani yollar, barajlar, göletler, kısacası insan eliyle yapılmış ve insan yaşamına etki eden ne kadar unsur varsa beşeri unsur olarak tanımlanır

4. hiç bişey analamadım

5. çok şey anladım teşekkür ederim

6. çok şey anlamadım xd

7. doğal özellikllerin olumlu ve olumsuz yönleri lütfen....

8. ben öğretmen seda akbaş çocuklar beşeri unsurlarla ilgili size proje verdim nasıl yapılır iyi okuyun 3 kaynak belirleyip araştırın gerisi kolay
    1.İnsanlar tarafından yapılan yapılara beşeri unsur denir
    2.beşeri unsurlar insan eliyle yapılmıştır
    3.örnek apartman park
    4.doğal unsurlar rüzgarla yapılmıştır
    5.örnek nemrut dağı
    Teşekkürler

9. biraz kısa olmuş ama iyi TEŞEKKÜR EDERİM FRMARTUKLU

10. Kısa olmuş biraz daha ayrıntılı olsa çok daha iyi olabilirdi

11. bişey anladımmı bilmiyorum

12. çok teşekkür ediyorum bana çok yardımınız dokundu

13. seda hocam ben ahmet bu ödev çok kolay

14. Çokk kısa yanıtlar var