Balıklar Ne Yer - Balıklar Ne İle Beslenir?

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Mavi_inci tarafından 9 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Balıklar Ne Yer - Balıklar Ne İle Beslenir? konusu Balıklar Ne Yer - Balıklar Ne İle Beslenir?

Büyük balıklar ve orta büyüklükteki balıklar,kendi soylarından daha küçükleri yemekle geçinirler. Bu,konuşma diline geçmiş bir deyimdir: (Büyük balık,küçük balığı yer ) derler.

Bizim üzerinde duracağımız konu,küçük balıkların ne yiyerek geçindiğidir. Bunlar,küçük, çok küçük, mikroskobik deniz canlılarını, yahut da bitkicikleri yerler
    .

2. Etçil balıklar küçük balıkları ve deniz canlılarını yerler, otçul balıklar da yosun, alg, tek hücreliler v.s. ile beslenirler! Bi de köpek balıkları var ki onlar da denizlerin çöpçüleridir aslında! Yaralı ve ölü balıkları, fokları yerler...

3. yılan ne ile beslenir

4. balıklar yavrularına bakar mı

5. balıklar yumurtlayınca yavrularını suya bırakırlar bu nedenle bakmazlar.

6. küçük balıklar ne yer ?

7. ben akvaryum balıklarını sormuştum ama...neyse

8. balıklar nasl doğurlar

9. selam arkadaşlar ne yazıyor burada

10. Büuük balıkküçük balığı yer, küçük balık deniz otu yer. Akvaryum balığı ise yem yer. :)

11. balık ne yer arkadaşlar

12. fakat bazı balık türleri yavrularını korurlar mesela ciklet anneleri yumurtalarını yemez onlara bakar

13. güzell :) harikaydıı herşey sagolll

14. balıklar ne ile beslenir

15. Büyük baliklar kücük baliklari yer,kücük baliklar ise deniz otu yer,akvaryum baligi ise yem yerler.

16. yem ile beslenir ama sadece akvaryum balıkları

17. Etçil balıklar küçük balıkları ve deniz canlılarını yerler, otçul balıklar da yosun, alg, tek hücreliler v.s. ile beslenirler!

18. balıklar ne yer?????????????????????

19. ya babam balık tutmuş canlıydı bnde bir leğen buldum içine koydum şuan çok canlılar ekmek verdim şuanekmek veridim ama yemediler bilen varsa nolur söylesin yaa ölücekler diye çok korkuyorum

20. Akvaryum balığı ise yem yer.

Bu Sayfayı Paylaş