Ankaranın Coğrafi Özellikleri Nelerdir

'Ankara Tanıtımı' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ankaranın Coğrafi Özellikleri Nelerdir konusu Ankara özellikleri
    Ankaranın coğrafi özellikleri
    Ankara coğrafi özelliği nedir

Ankara’nın Coğrafi Özellikleri

Ankara, doğuda Kırşehir ve Kırıkkale; batıda Eskişehir; kuzeyde Çankırı; kuzeybatıda Bolu ve güneyde Konya ve Aksaray illeri ile çevrilidir.

Ankara, Orta Anadolu'nun kuzeybatısında bulunan Kızılırmak ve Sakarya nehirlerinin kollarının oluşturduğu ovalarla kaplı bir bölgedir. Bu bölgede orman alanları ile step ve bozkır alanlarını bir arada görmek mümkündür.

Akarsu boylarında sıralar halinde görülen iğde, söğüt ve kavak ağaçları step içerisinde yer alır. Ankara çevresinde plato üzerinde yükselen münferit dağlar ile kuzeydeki dağlık sahada ise yağışlardaki artış yüzünden orman örtüsü kendini belli etmeye başlar.

Güneyde İç Anadolu ikliminin bariz özellikleri olan step iklimi, kuzeyde ise Karadeniz ikliminin ılıman ve yağışlı halleri görülebilir. Kara ikliminin hüküm sürdüğü bu bölgede kış sıcaklıkları düşük, yaz ise sıcak geçer.

2. biraz daha kısa olsaydı eğiydiiiiiii

3. çok güzel ama biraz uzun

4. daha nasıl kısa olucak ben hayatımda bukadar kısa görmedim yani bundan sonrada kısa olması mümkün deyil yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

5. şahsen bnm işime çok yaradı çok güzel bir site

6. çok güzel bir sitte. teşekkür ederim

7. çoq qüzel bir site herşey içinde war :)

8. biraz kısa olmalıydı ama yinede iyi

9. biraz kısamı diğer siteler deve kuyruğu bu yene iyi torpilliyiz

10. çok güzel bir site gerçekten ve çok kısaa

11. çok güzel bir site gerçekten ve çok kısa

12. iyi yaaa evet iyi ben beğendim.. güzel olmuş

13. çok güzel çok işime yaradı

14. bencede biraz fazla uzunnnnnnnn(

15. çok güzell daha kısası olmaz yani ve teşekkür ederim

16. azıcık kısa olsa iyiydi! Ama performansıma yardımcı oldu, sağ olun!

17. yani çok kısa daha uzun yapmaları gerekir

18. Hiç işime yaramadı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

19. ödevim vardı kısalttım zaaaaaa XDXDXDXD :d:D:d:D

20. iyi bir site yardımınız için çoooooooook teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bu Sayfayı Paylaş