Alternatif akımda amper hesaplama formulü nedir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda ŞENDOĞAN YANGIN tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    ALTERNATİF AKIMDA AMPER HESAPLAMA FORMULÜ NEDİR?

ÖRNEĞİN: BUZDOLABI 150 W
    TV 100 W
    SU ISITCI 900 W
    BİLGİSAYAR 600 W TOPLAM =1.750 W
    HEPSİ AYNI ANDA TEK SİGORTADAN ÇALIŞTIĞINA GÖRE SİGORTA KAÇ AMPER OLACAKTIR.
    (HESAPLAMA YÖNTEMİ...lÜTFEN).SAYGILAR

2. kardeş 10 amper yeter ama sen yinede biraz daha büyüğünü kullana bilirsin sakıncası olmazz saygılarr iski ups cilerden buzdanbirkalp :) şentürk

3. 4.5 amper çeker bu noktaya C 6 amper veya 10 amper sigorta bagliya bilirsin kabloların akım taşıma kapesitesine göre sigorta secmek gerek öle su amper bu amper veya su ürün e bu sigorta olur ifadesi yanlıs iyi çalışmalar

4. 7,9 amper çeker ama bir arkadaşımız 10 amper yeter demiş peki bu cihazların içinde buzdolabı var bu buzdolabının kalkma oranını biliyormuyuz B tipp 10 amper bir sigorta benim fikrimce yetmeyebilir saygılar

5. arkadaşlar adam yöntem soruo siz ne dionuz

6. 1700 bölü 220-7.72 amper formülü budur arkadaslar

7. yani? konudan hiç anlamayan biri olarak ve verdiğiniz ışık yolunda şöyle bir soruda ben sormak istiyorum. Bütün bu yukarıda bahsi geçen cihazların çalışmasını sağlayacak bir rüzgar türbini yaptığımı VARSAYARSAK. Ve bu türbinin 1 hafta arızalı kalma ihtimaline karşıda kendimmi garantiye almak istersem;
    Bunun için kullanmam gereken FİYAT-PERFORMANS ikileminde ki AKÜ TÜR-MODELi Nedir?

8. ya ne var anlamayacak ohm'ları toplayıp ampermetrenin sayısını bulacaksınız...

Bu Sayfayı Paylaş