Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Konak İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Fethibey İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz İsmini, 15 Mayıs 1919 günü İzmir'in işgali sıasında Kordon'da halkın önünde Yunanlıların tüm zorlamalarına rağmen "Zito Venizelos" diye bağırmayı reddettiği için şehit edilen Albay Süleyman Fethi Bey'den almakradır.
    Bir kurtuluş destanının büyük kahramanlarından birinin adıyla bu güne kadar gelen okulumuz; İzmir'in eski bir yerleşim birimi olan tarihi Basmane samtinde 1961 yılından itibaren eğitim hizmeti vermektedir. Okulumuzdan; bilim, sanat, kültür ve diğer dallarda ünlenmiş isimler mezun olmuştur.
    Okulumuz bakımlı bahçesi, sürekli yenilenen donanımlı binasında, başarılı öğretmenleri ve yöneticileriyle gelecek için başarılı nesiller yetiştirmeye devam etmektedir.

VİZYONUMUZ
    Kendini ve toplumunu sürekli geliştiren; Düşünen, araştıran, sorgulayan, iyiden, doğrudan, güzelden
    bilimden yana, mutlu ve özgür bireyler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

MİSYONUMUZ
    Eğitim öğretim programlarını dikkate alarak; Öğrenci gereksinimlerine cevap verecek bir eğitim hizmeti sunmak; sosyal, kültürel ve ekonomik gereksinimlerini karşılayacak yeteneklerini geliştirmek için okulda öğrenme ve eğitimin kalitesini arttırmak.

Şehit Fethibey İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Konak
    Okulun Telefonu: (0232) 4896166
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: 967 Sok. No:7 Altınpark
    Okulun Web Adresi: sfethibeyio.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi:
    sehitfethibeyilkogretim@yahoo.com
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu