İletişim Nedir Kısaca, İletişim Ne Demek Kısaca

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda Eylül tarafından 21 Eylül 2011 tarihinde açılan konu

1. Eylül

Eylül Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İletişim Nedir Kısaca, İletişim Ne Demek Kısaca konusu İletişim Nedir

İletişim,dil ve konuşmayı da içeren ve birbirleriyle kesişen becerilerden oluşan şemsiye bir terim olarak düşünülebilir. Dil, bu iletişimi sağlayan araç, konuşma ise iletme yoludur. Biri olmadan diğeri yapraksız ya da meyvesiz bir ağaca benzetilebilir. İletişim, bireyin çevresiyle etkileşimi belirleyen ve bu gücü temsil eden dinamik bir süreç olup bir amaç doğrultusunda ortaya çıkar. İletişim amacının, isteğinin ya da motivasyonunun olmadığı durumlarda iletişim gerçekleşebilmesi pek mümkün değildir. O halde istek ya da motivasyon iletişimin ön koşulu olarak karşımıza çıkar (Topbaş,1997).

İletişim kabaca duygu ve düşüncelerimizi bir başkasına aktarma süreci olarak da tanımlanabilir. İletişimin kesintisiz ve anlaşılır gerçekleşmesi için sistematik semboller dizgesi kullanmaktayız. İletişimi bir iletiyi bir başkasına aktarma süreci olarak tanımlarsak bu işlemi gerçekleştirebilmek için ortak kodlara sistematik sembollere ihtiyaç vardır. İşte bu ortak kodlar semboller ve kurallar dizgesine “dil” denilir.

Sözlü iletişimin kesintisiz ve anlaşılır bir biçimde gerçekleşmesi için en az üç öğe bulunmaktadır: verici, bildiri ve alıcı.

2. duygu düşünce veya bilgilerin her türlü yolla başkalarına bildirilmesine iletşim denir . bize öğretmen bunu yazdırdı çok kısa :) bence :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

3. İletişim,dil ve konuşmayı da içeren ve birbirleriyle kesişen becerilerden oluşan şemsiye bir terim olarak düşünülebilir. Dil, bu iletişimi sağlayan araç, konuşma ise iletme yoludur. Biri olmadan diğeri yapraksız ya da meyvesiz bir ağaca benzetilebilir. İletişim, bireyin çevresiyle etkileşimi belirleyen ve bu gücü temsil eden dinamik bir süreç olup bir amaç doğrultusunda ortaya çıkar. İletişim amacının, isteğinin ya da motivasyonunun olmadığı durumlarda iletişim gerçekleşebilmesi pek mümkün değildir. O halde istek ya da motivasyon iletişimin ön koşulu olarak karşımıza çıkar (Topbaş,1997).

İletişim kabaca duygu ve düşüncelerimizi bir başkasına aktarma süreci olarak da tanımlanabilir. İletişimin kesintisiz ve anlaşılır gerçekleşmesi için sistematik semboller dizgesi kullanmaktayız. İletişimi bir iletiyi bir başkasına aktarma süreci olarak tanımlarsak bu işlemi gerçekleştirebilmek için ortak kodlara sistematik sembollere ihtiyaç vardır. İşte bu ortak kodlar semboller ve kurallar dizgesine “dil” denilir.

Sözlü iletişimin kesintisiz ve anlaşılır bir biçimde gerçekleşmesi için en az üç öğe bulunmaktadır: verici, bildiri ve alıcı.

İsimsiz al bunu yaz öğretmen çok beğendi :) inşallah senin öğretmeninde beğenir :) :) :) :) :)

4. evet çok güzelmiş inşallah benim öğretmenimde beyenir

5. isimsiz teşekkür ederim valla çok işime yaradı hemde çok kısa saol :) :) :) :) :)

6. bunun sayesinde beş aldım teşekkür ederim:) :) :) :)

7. Çok güzel. Ödevimden yüksek puan alacağımdan eminim. Herkeze Teşekkürler!! ^.^

8. süper çok işime yaradı.........

9. oley ödevi buldum yazana çok teşekkürler

10. sağolun çok etkili inşallah öğretmen beğenir teşekkürler :) !!!!!!!

11. çok teşekkürler... :)

12. TEŞEKKÜRLER :D :) bence iletişimin çok farklı anlamı var :D

13. özlü iletişimin kesintisiz ve anlaşılır bir biçimde gerçekleşmesi için en az üç öğe bulunmaktadır: verici, bildiri ve alıcı.

14. teşekkürler :) :) :) :)

15. tsk ederimm ama bunu yazmadım :D :D :D :D

16. duygu düşünce veya bilgilerin her türlü yolla başkalarına bildirilmesine iletşim denir .

17. abi çok iyi yaa süper süper bizim hoca kesin buna 100 verir :)

18. ama benim daha fazlasına ihtiyacım ver ve evet ayşe aynen öyle bende 100 alırım :) :) :) :)

19. slm bn de bu siteyi sevdim hep bundan gircem

20. cok uzun ama güzel oldugu için yazdimmm

Bu Sayfayı Paylaş