İç anadolu bölgesinin iklimi nasıldır - İç anadolu bölgesinde hangi iklim görülür

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda Mavi_Sema tarafından 9 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İç anadolu bölgesinin iklimi,İç anadolu bölgesinin iklimi nedir,

Çevresindeki yüksek dağların etkisi ile deniz etkilerine kapalı olan bölgede iklim karasallaştığından ılıman karasal (step) iklim özellikleri görülür. Kış mevsimi Doğu Anadolu’daki kadar sert geçmez. Ancak doğuya doğru iklim sertleşir. Yaz mevsimi odlukça sıcak geçer. Yağış miktarı en az olan bölgedir. Tuz Gölü ve çevresi Türkiye’nin en az yağış düşen yöresidir. Bölgenin kuzeyine doğru yağışlar biraz artar.

2. iç andolunu ikliminivermişler teşekkürler allah razı olsun ama bir performans ödeviiçin olurmu onu bilemiyorum.Yinede yazdım hepinize teşekkürler:)

3. merhaba bende performans ödevime yazıcağım uygun olurmu bilemiyorum lütfen bir şey yazın..

4. Hepinize Teşekkür Ederim Gerekli Bilgiyi Aldım Ve Yazdım :D

5. bana neden gerekli bilgi verilmedi:(

6. çok teşekkür ederim.bu sitede ve bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.sosyal bilgiler öğretmeni bana görev vermişti.bnde bu siteden buldum.çok saolun.emeğe saygı....

7. çok teşekkür ederim ellerinize saglık

8. çok teşekkür ederim proje ödevim için gerekliydi allah razı olsun ! keşke diğerleride olsaydı

9. gerekli bilgiye alamadım

10. Lütfen cevap verin benimde ödevimde lazım !!!

11. tşkkkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

12. hiç konumla ilgili değil

13. çok güzel olmuş taşekkürler

14. güzel tsk ederim işime kesin yarar

15. ben performans ödevi yapacağımmm buu bilgii yetermii bilemedimm bişeylerr yazın lütfen.....

16. çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ederim

17. gerçek özürdilerim ama sosyal öğretmeni bana çok kısa dedi ama yeterli şekilde anlatılmış sağolun

18. gerekli cevapı alamadım

:(

19. gerekli capı alamadım:(

20. Arkadaşlar burada bilgiyi vermiş ama bence bir ödeve yazılacak kadar iyi ve ayrıntılı bir bilgi değil bu yüzden başka sitelerden araştırmanızı tercih ederim :)

Bu Sayfayı Paylaş