FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Konu Dışı Başlıklar (http://www.frmartuklu.net/konu-disi-basliklar/)
-   -   Fizyolojik serum nasıl yapılır maddeleri nelerdir kısaca (http://www.frmartuklu.net/konu-disi-basliklar/298311-fizyolojik-serum-nasil-yapilir-maddeleri-nelerdir-kisaca.html)

SeLeN 01-03-2014 15:14

Fizyolojik serum nasıl yapılır maddeleri nelerdir kısaca
 
fizyolojik serum nasıl ve hangi maddelerden yapılır kısaca

Fizyolojik serum, halk arasında tuzlu su olarak bilinmektedir. Tuzlu su olarak bilinen bu fizyolojik serum %0,9 izotonik sodyum klarür (NaCı) çözeltisidir. Bu serum, özellikle geniz akıntısı olan bebek ve çocuklarda ve ayrıca öksürük, nezle, burun tıkanıklığı gibi rahatsızlıkları olan kişiler de kullanmaktadırlar.

Fizyolojik serum, mukoza kurumaları, diyabet komasında ve göz yaşı yetersizliği hususunda sıkıntı yaşayan insanlar tarafından kullanılabilmektedir.

Fizyolojik serum eczanelerde, sprey, damla ve yıkama solüsyonları olarak bulunmaktadır. Ayrıca fizyolojik serumlar evlerde tuz ve su çözeltisi yapılarak da elde edilebilmektedir.

Evde fizyolojik serum yapmak için; bir litre kaynamış suyu önce soğutun. Sonrasında soğuyan bir litre suyun içine bir tatlı kaşığı deniz tuzu atarak iyice karıştırın ve bir tuzlu su çözeltisi elde edin. Görüldüğü gibi fizyolojik serum yapma işlemi oldukça kolay bir işlemdir.


Saat: 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015