Sponsorlu Bağlantılar
   

Betimleme İle İlgili Örnekler

Konu Dışı Başlıklar icinde Betimleme İle İlgili Örnekler konusu , Betimleme Yazıları Betimleme Konuları Betimleme İle İlgili Yazı Örnekleri Betimleme Örneği Sırtında sanki kanla, altınla işlenmiş ağır, parıl parıl bir manto! Başında vahşi ruhunun timsali gibi balta şeklinde kıpkırmızı tacı! ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 20-10-2010   #1 (permalink)
Standart Betimleme İle İlgili Örnekler

Sponsorlu Bağlantılar


Betimleme Yazıları
Betimleme Konuları
Betimleme İle İlgili Yazı Örnekleri
Betimleme Örneği


Sırtında sanki kanla, altınla işlenmiş ağır, parıl parıl bir manto! Başında vahşi ruhunun timsali gibi balta şeklinde kıpkırmızı tacı! Yerde hançer gibi keskin bir gaga! Sonra, ayaklarındaki mahmuz dediğimiz sivri süngüleri! Dikkat ederdim: Tavukların hiçbirini sevmezdi.

Yerde bir şey bulup “gıt gıt” diye çağırması, beni hiddetlendiren bir yalandı. Yiyecek bir şey buldu mu kendi yutardı. Yenmeyecek, yutulmayacak bir taş, bir kum parçası buldu mu hemen tavuğa ikram:

− Gıt, gıt, gıt!.
Ö.Seyfettin


"Bu küçük yerleşim merkezindeki tüm caddeler, merkezinde hükümet konağının bulunduğu meydana çıkıyordu. Hükümet konağı en azından yüz yıllık bir taş yapı idi. Onun tam karşısında, hükümet konağına göre çok yeni sayılabilecek belediye binası yer alıyordu. Belediye binası ile Şehir Parkı birbirine bitişikti. Parkın içinde, yaz - kış yeşilliğini koruyan elliye yakın büyük çam ağacı vardı. İlçedeki iki bankanın reklam amaçlı koyduğu banklar bu ağaçların altında duruyordu..."


"Yeşil, yumuşak çimenlerin üzerine oturmuş, gözlerinden birbiri ardı sıra yuvarlanan gözyaşları arasından bana bakıyor. Oturduğu yerdeki çimenlerin sarı, yeşil parıltısı gözlerimi kamaştırdı. Gerideki bahçe duvarını gözden saklayan mor leylaklardan etrafa hafif, serin bir koku yayılıyordu." (Tektaş AĞAOĞLU)


"İstanbul'da beklenmeyen bir şekilde nüfusun artması ve buna bağlı olarak gecekonduların çoğalması altyapının kurulmasını zorlaştırmakta, su, yol gibi sorunlar çözümsüz kalmaktadır. Kentlerin dokusunda önemli değişmeler görülmektedir. İstan-bul'un eski semtleri olan Beyoğlu, Sirkeci, Eminönü ve Beyazıt'ta taş ve ara sokaklarda ahşap binalar, birbirlerini kesen dar sokak ve caddeler yer almaktadır. Bakırköy, Caddebostan, Etiler, Nişantaşı, Levent gibi yeni semtlerde çoğu kez doğrusal uzanış gösteren ve birbirlerini dik olarak kesen cadde ve sokaklar vardır. Ataköy, Bahçeşehir gibi planlı olarak kurulan semtlerde daha düzenli caddeler yer almakta, çok katlı binalar yapılmaktadır."(Prof. Dr. ibrahim ATALAY)

 

Mavi_Sema isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Alt 18-12-2013   #2 (permalink)
sultan kaya
Standart Cevap: Betimleme İle İlgili Örnekler


bence çok güzel sag ol işime yaradı biraz
  Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Betimleme Nedir, Betimleme Ne Demektir Eylül FrmArtuklu TatLı SöZLük 0 28-12-2011 13:39
Betimleme nedir, örnekler verir misiniz? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 03-10-2011 18:37
Betimleme Nedir - Betimleme Hakkında Bilgi SeLeN Masallar-Hikayeler-Destanlar 0 22-02-2011 19:15
Foksiyonlarla İlgili Problemler - Fonksiyonlarla İlgili Örnekler SeLeN Konu Dışı Başlıklar 0 07-02-2011 22:19
Fiillerle İlgili Örnekler Mavi_Sema Konu Dışı Başlıklar 0 20-10-2010 16:44


Saat: 08:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015