Sponsorlu Bağlantılar
   

Telefon Gelişimi Hakkında Bilgi

Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller icinde Telefon Gelişimi Hakkında Bilgi konusu , Telefonun Gelişimi Hakkında Bilgi Telefon, ilk çıktığı günden bugüne kadar çok kısa bir zamanda büyük gelişim gösterdi. İlk piyasaya çıktığında çok farklı ve şaşırtıcıydı. Kablosuz iletişim kurmanın yanında her gittiğimiz ...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 06-07-2013   #1 (permalink)
Standart Telefon Gelişimi Hakkında Bilgi

Sponsorlu Bağlantılar


Telefonun Gelişimi Hakkında Bilgi

Telefon, ilk çıktığı günden bugüne kadar çok kısa bir zamanda büyük gelişim gösterdi. İlk piyasaya çıktığında çok farklı ve şaşırtıcıydı. Kablosuz iletişim kurmanın yanında her gittiğimiz yere götürmek bile bir mucize gibiydi.
Dünden bugüne teknoloji o kadar çok gelişti ki artık insanlar dünyanın bir ucundan diğerine ulaşabileceği farklı birçok model cep telefonlarına sahip oldu. Günümüzde telefonlar bir nevi cepte dolaşan bilgisayar özelliğindedir.
Eskiden sadece zenginlerin kullandığı telefonları artık günümüzde küçücük bir çocuğun elinde görmek bile mümkün. Büyük, küçük herkesin telefonu bulunuyor.

Şimdi biraz nostalji yapalım ve Telefonun Gelişimi Hakkında Bilgilere yer verelim. Bakalım günümüze kadar hangi telefonlar piyasaya sürüldü? Hangileri hayatımızdan gelip geçti?

İşte dünden bugüne Telefonun Gelişimiİlk olarak telgraf sistemine benzer iki bağlantı üzerinden konuşulacak şekilde kullanılmaya başlandı. Uydu aracılığıyla kıtalar arası ilk telefon konuşmaları 1960 yılında başladı. Echo 1 isimli uydu ile Amerika'nın doğu yakası ile batı yakası arasında telefon bağlantısı sağlanınca bunu Telstar I, Telstar 2 ve diğer uydular izledi. Bugün uyduların devreye girmesiyle birlikte gemi ya da uçaklarla otomatik telefon konuşması yapılabilmektedir. 1985 yılında uzay mekiği Discovery'nin yörüngeye koyduğu uydulardan biri aynı anda 20000 konuşma yapabilme olanağı sağlıyor.
Türklerde ilk telefon Osmanlı Döneminde 1908 yılında uygulanmaya başlandı. Kadıköy ve Beyoğlu santralları 1911'de hizmete açıldı. Ardından diğer il merkezlerinde de telefon santralları kurulmaya başlandı. Kısa bir süre sonra kurulan santrallar aracılığı ile bütün iller arası telefon haberleşmesi başlamış oldu. PTT'nin 1970'lerden sonraki çalışmaları ile telefon, Türkiye'de geç olmakla beraber, seri bir şekilde yayılmaya başladı.

 

Eylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Sponsorlu Bağlantılar
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ulaşım'ın gelişimi ve tarihi modern ulaşımın gelişimi hakkında bilgi SeLeN Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 0 05-03-2011 23:12
Bilim Dallarının Gelişimi Biyoloji - Biyolojinin Gelişimi Hakkında Bilgi Mavi_inci Bilim & Teknoloji 0 13-12-2010 17:34
Bilim Dallarının Gelişimi Sosyoloji - Sosyolojinin Gelişimi Hakkında Bilgi Mavi_inci Bilim & Teknoloji 0 13-12-2010 17:33
Bilim Dallarının Gelişimi - Psikolojinin Gelişimi Hakkında Bilgi Mavi_inci Bilim & Teknoloji 0 13-12-2010 17:23
Bilim Dalarının Gelişimi - Matematik ve Geometrinin Gelişimi Hakkında Bilgi Mavi_inci Bilim & Teknoloji 0 13-12-2010 17:07


Saat: 19:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015