FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü (http://www.frmartuklu.net/frmartuklu-soru-cevap-bolumu/)
-   -   Canlılar niçin beslenir? (http://www.frmartuklu.net/frmartuklu-soru-cevap-bolumu/293127-canlilar-nicin-beslenir.html)

Kayıtsız Üye 20-09-2013 16:05

Canlılar niçin beslenir?
 
Canlılar niçin beslenir Bu kosu sitede var ama benim biraz uzun bişeye ihtiyacım var şimdi soruyorum ,(canlılar niçin beslenir ?) Uzunca anlatabilirmisiniz

SeLeN 20-09-2013 16:12

Cevap: Canlılar niçin beslenir?
 
Her canlının hayatını devam ettirebilmesi için enerjiye ihtiyacı vardır. Öyle ya da böyle yaşamın sürmesini sağlayan sistemlerin çalışması gereklidir ve bu besinler tarafından sağlanır.

Canlı varlık besinleri buna uygun iç sistemler aracılığı ile parçalar ve enerji elde eder.

Kısacası eğer beslenmezler ise yaşam devam etmez!!


Daha uzun bir yazı isterseniz aşağudaki yazıdan yararlanabilirsiniz...Canlılar Neden Beslenir

Her soluk alıp veren canlının yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için mutlaka beslenmesi gerekmektedir. Canlıların hayatta kalabilmesi için düzenli beslenmeleri gerekiyor. Yarım yamalak beslenme canlıyı ya hasta eder ya da hayatından eder. Sağlığını kaybederek yaşamını kısaltır düzenli beslenmemek.

Bitkiler su ve hava ile beslenirler susuz kalan çiçek kurur ve daha sonrada tamamen ortadan kalkar. Hayvanlarda beslenirler her hayvanın beslenme şekli farklıdır. Hayvanların bazıları yalnızca ot ile beslenirler kimileri et ile kimileri saman ile yani farklı beslenme çeşitleri vardır. İnsanlar ise Allahu Tealanın verdiği sayısız nimet ile beslenirler.

Sağlıklı bir yaşam için düzenli beslenmek şarttır. Sabah doyurucu bir kahvaltı altın gibidir. Sizi diri ve dinç tutacaktır. Öğlen yenilen sağlıklı bir öğle yemeği ve akşam yemeği akşamları genelde daha hafif şeyler yenilmelidir çünkü yatmadan önce fazla yemek metabolizmayı yavaşlatır. Canlılar beslenir çünkü yaşamaktadır. Yaradılışta olan beslenme Allah’ın kuluna verdiği bir nimettir.Saat: 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015