Kötülüklerin sebebi nedir?

Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü icinde Kötülüklerin sebebi nedir? konusu , kötülüklerin sebebi hakkında bilgi verir misiniz?...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 25-09-2011   #1 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Kötülüklerin sebebi nedir?

Sponsorlu Bağlantılar


kötülüklerin sebebi hakkında bilgi verir misiniz?

 

  Hızlı Cevap
Alt 25-09-2011   #2 (permalink)
Standart Cevap: Kötülüklerin sebebi nedir?


"Bu dünyada herkes yaptığının karşılığını bulur. Kötüler er geç cezalarını çekerler. İyiler ise, türlü şekil ve yollarla mükâfat görürler İyi niyetle attığımız her adım, yaptığımız her iş, er geç yüzümüzü güldürecektir.
Birçokları, karşılaştıkları zorluklardan, kötü ve sıkıntılı durumlardan yakınır dururlar. Oysa tüm kötülüklerin ve acı gerçeklerin ilk tohumu insan ruhuna atılır. Yalnız kendini düşünmenin ve bencilliğinin ihtirasına kapılan insanoğlu, dünyayı kendi arzularını fazlasıyla doyurabileceği bir ganimet alanı sanır. Vicdan, irade ve eğitim, o büyük güçlerini göstermediği sürece kötülükler kara bir bulut gibi sarar dünyamızı
Bazen işlerimizin gönlümüzce olmadığına, çabalarımızın meyvelerini alamadığımıza üzülürüz Bunların gerçek nedenleri üzerinde duracağımıza koyu bir karamsarlığa kapılırız Hayatta atılan ilk adımlar, sonuçları bakımından çok önemlidir Bu nedenle hayatta, her türlü alanda ilk adımları atarken çok dikkatli olmalıyız Yersiz düşüncelerle, yanlış davranışlarla çevremize, dolayısıyla da kendimize zarar vermekten kaçınmalıyız Başkalarının bize karşı iyi niyetli olmalarını istiyorsak önce kendimiz iyi
olmalıyız Önemli olan da budur.
Her birey kendi içindeki kötülük tohumlarını yok etmeyi başardığı takdirde, bu dünyada kötülük denen şey de ortadan kalkacaktır. "
SeLeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 25-09-2011   #3 (permalink)
Standart Cevap: Kötülüklerin sebebi nedir?


Kötülük nedir? Kendi canını veya başkalarının canını acıtarak zevk almak mı? Neden ? Neden insanlar kötülük yapmak zorunda ?... Mutlaka bunların bir nedeni vardır. Bence en büyük neden özentidir. İnsanlar karşılarındaki insanların yaptığı davranışlara özenerek aynı şeyi yapmaya çalışırlar. Şimdi "Onların aklı yok mu?" diyeceksiniz. Aklı var ama insanların yaşadığı ortam onları çok kötü etkileyebilir. Elinde olmadan kötü şeyler yapabilirsin. Belki de yaptığın kötülüğün farkında bile değilsindir. İnsanların aklına girmek çok kolaydır.
Herkesi kendimiz gibi bilmek isteriz. Her söylenene inanırız. Bize bu sözleri söyleyenlerin bizden daha bilgili olduğunu düşünürüz. Onları dinleriz. Belki de bizler o kötü insanlardan daha bilgiliyizdir. Ama genelde söylenen her söze inanmak ruhumuzda vardır.
Hele bir gencin kanına girmek daha kolaydır. Genç bir insan ne yapacağını bilmez. Cahildir. Aynı bir küçük çocuk gibi... Büyüdüklerini söylerler ama aslında onlar hala küçüktür.
Hele bir de arkadaş çevresi kötüyse işi daha da çok zorlaşır.
İnsanları, yaptıkları kötülüklerden dolayı suçlamak veya zarar vermek değil de onlarla konuşarak doğru yolu bulmak için yardımcı olmak gerekir. İnsanlar, yaptıkları kötü davranışlardan dolayı ayıplanmamalıdır. Belki de o kişiyi kendi haline bırakırsan zamanla iyiyi kötüyü kendisi ayırt edebilir. Her insan yaptığı hatalardan tecrübe kazanır. Ama çoğu zaman tecrübe insana pahalıya mal olur. Önemli olan kötülük yapmak değil yaptığı kötülüklerden ibret alarak, kişinin hatasını telafi etmesidir.

Emet DAĞTEKİN
SeLeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 25-09-2013   #4 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Kötülüklerin sebebi nedir?


çok teşekkürler ......
  Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Down Sendromunun Sebebi Nedir? Mavi_inci Genel Sağlık 0 06-03-2012 23:41
Bendeki Varlığının Sebebi Ben,Yokluğunun Sebebi Sensin.. Mavi_inci Şiirler 0 10-01-2012 00:33
Dünyada kötülüklerin sebepleri nelerdir? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 29-09-2011 17:06
TRT'nin kurulma sebebi nedir? Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 28-09-2011 01:17
Bendeki Varlığının Sebebi Ben,Yokluğunun Sebebi Sensin... NeslisH Şiirler 0 19-08-2008 15:43


Saat: 04:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015