FrmArtuklu

FrmArtuklu

Kaliteli Paylaşımın Adresi


Go Back   FrmArtuklu > (¯`·.(¯`·.Forum Artuklu Duyurular.·´¯).·´¯) > Frmartuklu Soru-Cevap BölümüKarada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?

Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü icinde Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir? konusu , karada yaşayan vahşi hayvanların yasamı, özellikleri ve resimleri...

Yeni Konu aç  Cevapla
 
Seçenekler
Alt 26-04-2011   #1 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar


karada yaşayan vahşi hayvanların yasamı, özellikleri ve resimleri

 

  Hızlı Cevap
Alt 27-04-2011   #2 (permalink)
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


Yılanların Yaşantısı ve Özellikleri


Yılan
ların ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Yılanlar yılda ortalama 100.000 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Bu serinkanlı sürüngenler aynı zamanda oldukça serinkanlı katillerdir ve siz ev sınırlarından uzaklaştıkça karşılaştığınız yılan da o kadar ölümcül olacaktır. Bazı yılanlardaki zehirlilik oranı yüksek derecede güçlüdür ve her kıta bu sürüngenlerden en az birkaçına ev sahipliği yapmaktadır. Afrika ve Güney Asya’da oldukça sık görülürler. Sadece Sri Lanka’da ise yaklaşık 100 farklı yılan türü bulunmaktadır. Bu yaratıklar insanları tek bir nedenle öldürürler: Tahrik. Tarzları ise sade ve basittir: Doğal savunma mekanizmalarının getirdiği jilet gibi keskin dişler ve deri altına akıttıkları zehirleri…
Yılanlar Nasıl Öldürür?


Isırığın kötü olduğunu mu düşünüyordunuz? Isırık sonrası durum daha da kötü… En ölümcül yılan türleri (örneğin Asya kobrası diğer adıyla “kara mamba” ) bir insanı dakikalar içinde öldürebilir . Sinir ve kaslarda yıkım felçten, şiddetli kusmaya kadar her şeye yol açabilir. Ve sizi ölümcül bir ısırıkla öldüremezlerse de boğarak (boa yılanları) veya sizi yere yığdıktan sonra tek lokmada yutarak (pitonlar) öldürebilirler. Bu sürüngenler bünyelerinde birden fazla öldürücü unsur taşıyorlar.
Akreplerin Yaşamı ve Özellikleri

Akreplerin ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır
.Çünkü Akrepler yılda ortalama 5000 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

49
. paralelin güneyindeki yerlerde bulunabilecek olan bu sekiz bacaklı yaratık, oldukça zararlıdır. Bu esnek katiller, avlarının cüssesine göre belirli dozlarda zehir iletirler.(iri mağdurları biraz daha fazla oranda zehirlerler.) En ölümcül akrepler Afrika civarında bulunurlar. Yine de güçlü, ölümcül akreplerin, dondurucu soğuk olan ortamlarda da hayatta kalabildikleri bilinmektedir, örneğin Himalayalar’da…Akrepler Nasıl Öldürür?

Kıskaçları tek başına bir kişinin kanını dondurmaya yetebilecekken, akrepler öldürücü darbeyi kıskaçların ucundaki çengel gerçekleştirir
. Karşısındakini ne kadar büyük bir tehdit olarak gördüğüne bağlı olarak zehirlemedeki doz da değişebilir. Pek çok akrepte ölümcül sonuçlar doğurmayacak türden zehir olsa da öldürücü niteliği olan zehirler, normal bir insanı devirebilir. Çok güçlü bir nörotoksin içeren zehirleri bilinç kaybına yol açar. Arkasından gelecek kasılmalar soluma zorluğuna yol açar ve kişi solunum yetmezliğinden ölür.Timsahların Yaşamı ve Özellikleri

Timsahların ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Timsahlar yılda ortalama 2000 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Bu tarih öncesi yaratıkların ne kadar ölümcül olduğunu anlayabilmek için tek bir bakış yeter. Timsahlar Güney Amerika’da, tropik bölgelerde, Afrika Asya ve Avustralya’da bulunurlar. Bulduğu herhangi bir hayvan gibi insan etini de çok severler.Timsahlar Nasıl Öldürür?

Timsahlar bir insanı olabilecek en vahşi şekilde öldürebilirler. Doğru an gelene kadar olduğu yerde bekler, doğru an geldiğinde, bir yıldırım hızıyla, bir sırtlan ısırığının 5 katı şiddette size saldırır. Bir kez yakaladı mı, döndüren manevralarla uzuvlarınızı yerinden çıkarana kadar bırakmaz. Bunu sudan mezara sürükleyerek götürme takip eder. Suyun altında sizi parçalamadan boğulursanız şanslısınız demektir.
Mavi_inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 27-04-2011   #3 (permalink)
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


Cape BufalosuYaşamı ve Özellikleri

Cape Bufalosunun ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır.Çünkü Cape Bufalosu yılda ortalama 500 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

İşte Afrika’nın en tehlikeli yaratıklarından biri… Bu hantal, dengesiz hayvan oldukça belirsizdir. İnsanlar tarafından umursamazca yaklaşılıp biraz daha yakından bakma çabalarını pek nazikçe karşılamaz. Aslında Afrika düzlüklerinde oldukça huzurlu bir şekilde yaşarlar. Ancak özellikle aslan veya timsah gibi yok edicilere karşı oldukça savunucu olabilirler.Cape Bufalosu Nasıl Öldürür?

Bu hayvan kanlı bir boynuzlama ile bir insanı öldürebilecek listemizdeki tek hayvandır. Hızlı bir şekilde size çarpan sert, kalın boynuzlar sizi kanlar içinde yere sermeye yetecektir. Ancak bu işin kolay kısmı… Bufalolar sürü halinde gezdiğinden, yere düştüğünüz anda bütün sürünün üzerinizden koşarak geçtiğini göreceksiniz. Boynuzları derinizi parçalayabileceği gibi, uyguladıkları güç vücudunuzda yaralanma morarmalara ve büyük ihtimalle iç kanamaya yol açacaktır. Bu hayvan gerçekten canınızı yakabilir.

Aslanın Özellikleri

Aslanın ne kadar tehlikeli bir hayvan olduğunu anlamak için bir yılda bu hayvanın saldırısı ile ölen insanların sayısına bakmak herhalde yeterli bilgi olacaktır
.Çünkü Aslan yılda ortalama 250 kişinin ölümüne neden olmaktadır.

Ormanın kralları, doğanın en zeki yok edicileri aslanlar; hızlı, acımasız, son derece güçlü olmanın yanı sıra avlanma konusunda çok güçlü olan altıncı hisleriyle hareket eder ve söz konusu kırmızı et oldu mu ayrım yapmaksızın saldırırlar
. Aslanlar dünyanın her yerindeki hayvanat bahçeleri ve doğal yaşam ortamları dışında, çoğunlukla Afrika düzlüklerinde bulunurlar. Aslanlar temelde insanları; yavaş, aciz ve zebralar gibi (iki ayaklısı) yenmeye müsait görürler.Aslanlar Nasıl Öldürür?

Aslanların avlarını nasıl öldürdüğünü bilmek için beyin cerrahı olmaya gerek yok. Ne kadar hızlı veya atik olursanız olun bir aslan size her zaman yetişecektir. Sizi kovalar, Küçük bir arabaya eş değer ağırlıklarıyla üzerinize çullanır ve en etli kısımlarınızdan başlayarak etinizi kemiklerinizden ayırırlar. (baldırlar ve bacaklar aperatif olarak iyi gider.) Bu arada, bir aslanın pençesinden kaçmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Pençeleri vücudunuza saplanarak bu durumu engelleyecektir. Kralın sahasına girerseniz ana yemeği olmaktan kaçamazsınız.
Mavi_inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 27-04-2011   #4 (permalink)
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


Leopar
Ağırlıkları 60-90 kg arasındadır
. 80 cm boyunda, 150 cm uzunluğundadır. Kuyruk uzunluğu60-110 cm arasında değişir. Antilop ve genç zürafaları yiyerek beslenirler. Kendi ağırlığının üç katını rahatça taşırlar. Çok yüksek ağaçlara tırmanabilirler.

Beyaz Gergedan

3500 kg ağırlığındadırlar
. 2 m yüksekliğinde 4.5-5 m uzunluğundadırlar. 1.5 -5 cm kalınlığında derileri vardır. Saatte 45 km hızla koşabilirler. Otçul hayvanlardır. Gergedanların boynuzu öbür hayvanlarınki gibi kemikten değil keratin denen bir proteinden oluşmuştur.


Mavi_inci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Hızlı Cevap
Alt 21-02-2013   #5 (permalink)
leyla
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


güzel ama ben bunu
istememiştim
  Hızlı Cevap
Alt 21-02-2013   #6 (permalink)
Kayıtsız Üye
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


bana daha fazla gerek
  Hızlı Cevap
Alt 26-02-2013   #7 (permalink)
masaj yeri
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


hiç güzel olmamış ve bub benim konumla alakali değil.ben size vahşi hayvanların özelliklerinin istedim tamam kabul hayvanların özelliklerini yazmışsınız ancak b,raz daha ayrıntışlı verebilirdiniz
  Hızlı Cevap
Alt 27-02-2013   #8 (permalink)
leyla
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel
  Hızlı Cevap
Alt 28-02-2013   #9 (permalink)
ykışıklı
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


4 tane daha yada fazla olsaydı daha iyi olurdu TEŞEKKÜRLERRRR
  Hızlı Cevap
Alt 08-03-2013   #10 (permalink)
hürrem
Standart Cevap: Karada Yaşayan Vahşi Hayvanlar ve Özellikleri Nelerdir?


vahşi hayvanların ortak özellikleri ?
  Hızlı Cevap
Yeni Konu aç  Cevapla

Sayfayı Paylaş

Hızlı Cevap
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Sorunun cevabını alttaki kutucuğa yazınız. (Gerekli)

Mesajınız:

Seçenekler


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Suda Yaşayan Hayvanlar Nelerdir Eylül Akvaryum - Balık Dünyası 8 03-12-2014 21:32
Hem karada hem suda yaşayan canlılar hangileridir, Bu Canlılar nelerdir SeLeN Diğer Hayvanlar 0 22-08-2011 00:22
Hem Karada Hem Suda Yaşayan Hayvanlar Nelerdir Mavi_Sema Diğer Hayvanlar 0 25-01-2011 01:12
Karada Yaşayan Hayvanların Özellikleri Mavi_Sema Diğer Hayvanlar 0 25-01-2011 01:11
suda yaşayan hayvanlar ve özellikleri Kayıtsız Üye Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 1 04-12-2010 19:40


Saat: 14:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015