FrmArtuklu

FrmArtuklu (http://www.frmartuklu.net/)
-   Eğitim Bilgileri (http://www.frmartuklu.net/egitim-bilgileri/)
-   -   Toplumda görülen iletişim çatışmaları nelerdir (http://www.frmartuklu.net/egitim-bilgileri/299337-toplumda-gorulen-iletisim-catismalari-nelerdir.html)

SeLeN 24-03-2014 13:54

Toplumda görülen iletişim çatışmaları nelerdir
 
Toplumda görülen iletişim çatışmalarına örnekler,
Toplumda görülen iletişim çatışmaları nelerdir kısaca,

İletişim, en az iki insan arasında bilinçli ya da bilinçsiz olarak yapılan bilgi alışverişidir diyebiliriz. İnsanlar gün içinde girdikleri her ortamda mutlaka birileriyle iletişim içerisine girerler. Bu nedenle iletişim insanlar için kaçınılmaz bir olgudur.

İletişim olgusu ilk önce insanların temel fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamaları için ortaya çıkmıştır zamanla ise iletişim insan hayatını geniş bir alanına hatta tamamına yayılmıştır. Ancak iletişimin varlığı beraberinde iletişim çatışmalarını da beraberinde getirmiştir.

İnsanlar toplum içinde çatıştıkları için iletişimde de problemler yaşanmaya başlamıştır. İnsanların birbirlerini dinlememesi, birbirlerine konuşma fırsatı vermemesi ya da birbirlerini yanlış anlamaları iletişim çatışmalarının en temel nedenleridir.

İnsanlar birbirlerini anlayamadıkları ya da yanlış anladıkları zaman insanlar arasında ve dolayısıyla toplumda iletişim çatışmaları ortaya çıkmaktadır. Bu da insanların birbirlerini anlamlı ve doğru bir şekilde anlamalarını engellemektedir.


Saat: 01:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO ©2011, Crawlability, Inc.
Frmartuklu.Net ©2008 - 2015